Wtorek, 3 sierpnia 2021

imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

RSS

Godów bez straży miejskiej

09.10.2019 12:20 | 6 komentarzy | mak, art

Już wkrótce strażnicy miejscy z Wodzisławia Śl. przestaną obsługiwać gminę Godów. Dalsza współpraca nie jest możliwa, bo brakuje funkcjonariuszy.

Godów bez straży miejskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Obecnie w Straży Miejskiej w Wodzisławiu zatrudnionych jest 13 osób (łącznie z panią komendant), z czego 2 osoby przebywają na urlopie macierzyńskim. Realnie pracuje więc 11 osób. A biorąc pod uwagę, że praca jest zmianowa, ułożenie grafiku nie jest prostym zadaniem. Ostatni nabór do pracy w straży miejskiej został ogłoszony w sierpniu. Nikt się nie zgłosił.

Wodzisławscy radni wyrazili już zgodę na wypowiedzenie współpracy gminie Godów. Porozumienie będzie więc obowiązywać do końca października.

Dla gminy Godów wypowiedzenie współpracy to pewien kłopot. - Straż miejska pomagała nam zabezpieczać różne imprezy, reagowała na zgłoszenia. Przede wszystkim jednak będziemy musieli zastanowić się co zrobić w kontekście alarmów smogowych. Jeśli taki alarm jest ogłaszany, to zgodnie z przepisami, musimy wysłać kontrole do mieszkańców by sprawdzić czym palą. Ten obowiązek wypełniała do tej pory straż miejska. Musimy się zastanowić co w zamian. Czy będziemy wysyłać naszych urzędników, czy też podpiszemy umową ze strażą miejską z innego miasta, np. Jastrzębia - mówi Mariusz Adamczyk, wójt Godowa.

(mak), (art)