Piątek, 23 lipca 2021

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Godów bez straży miejskiej

09.10.2019 12:20 | 6 komentarzy | mak, art

Już wkrótce strażnicy miejscy z Wodzisławia Śl. przestaną obsługiwać gminę Godów. Dalsza współpraca nie jest możliwa, bo brakuje funkcjonariuszy.

Godów bez straży miejskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wieloletnia współpraca dobiega końca. Wodzisław zamierza rozwiązać porozumienie z gminą Godów dotyczące funkcjonowania wspólnej straży miejskiej. Takie porozumienie zostało zawarte w 2009 r. Ponieważ gmina Godów nie ma własnej straży miejskiej, to funkcjonariusze z Wodzisławia przyjeżdżali na teren gminy i pełnili tam służbę - ostatnio było to łącznie 76 godzin pracy w miesiącu. - To pół etatu - mówi komendant Straży Miejskiej w Wodzisławiu Śl. Beata Drzeniek.

Na miejscu strażnicy albo wypełniali zadania zlecone przez gminę (np. sprawdzali czy nieczystości są odprowadzane zgodnie z przepisami), albo reagowali na zgłoszenia mieszkańców (np. o podejrzeniu, że ktoś pali śmieci czy o błąkających się psach).

Dalsza współpraca nie jest jednak możliwa, bo w wodzisławskiej straży miejskiej brakuje chętnych do pracy. A co za tym idzie - coraz trudniej wypełniać warunki porozumienia z gminą Godów. Dla Wodzisławia priorytetem jest zapewnienie stałego patrolu na terenie miasta. - Mając na uwadze aktualny stan zatrudnienia w straży miejskiej brak jest możliwości pełnej realizacji ustawowych zadań zarówno na terenie Wodzisławia, jak i gminy Godów - przyznaje pani komendant.