Niedziela, 29 listopada 2020

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Epidemia na Śląsku:

Mieszkańcy do radnych: „Macie nas w głębokim poważaniu”

09.10.2019 07:00 | 11 komentarzy | juk

Radni z Pszowa, choć niejednogłośnie i mimo dużego sprzeciwu ze strony mieszkańców, uchwalili miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Mieszkańcy do radnych: „Macie nas w głębokim poważaniu”
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niejednogłośnie, ale przegłosowany

Po zakończeniu gorącej dyskusji radni przeszli do głosowania nad uchwałą w sprawie MZPZ. Za jej przyjęciem głosowało 10 rajców. Marek Fibic, Teresa Kucza i Stanisława Stawarska wstrzymali się od głosu, a Jacek Kołek był przeciwko. - Temat wzbudza wiele emocji wśród naszych mieszkańców - argumentuje swój sprzeciw w głosowaniu radny Kołek. - Miałem też zbyt mało czasu na zapoznanie się z uwagami, jakie wpłynęły po czwartym wyłożeniu planu do publicznego wglądu - dodał.

Ponad dwa lata

– Zignorowaliście całkowicie nasz głos, głos mieszkańców. Macie nas w głębokim poważaniu - komentował po uchwaleniu MPZP Radosław Cichy. Dokument zostanie teraz sprawdzony przez nadzór prawny wojewody śląskiego. Jeśli nie będzie zastrzeżeń, zostanie opublikowany w dzienniku uchwał i wejdzie w życie. Przypomnijmy, że prace nad pszowskim MPZP trwają już od ponad dwóch lat. W tym czasie odbyły się cztery wyłożenia dokumentu do publicznego wglądu.

(juk)