Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Jak długo potrwają utrudnienia w ruchu na Gliwickiej i Odrodzenia? Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość

08.10.2019 12:22 | 0 komentarzy | ż

Przy ul. Gliwickiej i Odrodzenia w ciągu dróg wojewódzkich 919 i 923 trwa budowa chodników dla pieszych. Do czasu zakończenia budowy kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności - informuje Urząd Miasta Racibórz.

Jak długo potrwają utrudnienia w ruchu na Gliwickiej i Odrodzenia? Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Inwestycja jest realizowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich. Jej koszt to ponad 2 mln 300 tys zł. Zadanie obejmuje wykonanie sieci kanalizacji deszczowej, budowę chodnika, przebudowę zjazdów, przebudowę odcinka nawierzchni jezdni. Planowany termin zakończenia prac to 30 czerwca 2020 r. Wykonawcą robót jest PUH Domax Arkadiusz Mika z Boronowa.

Pierwszy odcinek chodnika, szeroki na 2 m i długi na 167 m, prowadzony jest po prawej stronie drogi począwszy od obiektu nad ciekiem Bodek do skrzyżowania dróg wojewódzkich. Dodatkowo na tym odcinku wykonywane jest umocnienie skarpy nasypu płytami ażurowymi o łącznej powierzchni około 168 m2.

Drugi realizowanych prac, o szerokości 2 m i długości ok. 622 m, zaczyna się tuż za skrzyżowaniem dróg wojewódzkich, a swój bieg kończy na wysokości posesji nr 18 przy ul. Odrodzenia. Chodnik zaprojektowano po lewej stronie jezdni.

Ostatni odcinek, od posesji nr 18 przy ul. Odrodzenia do granicy powiatu raciborskiego (miejscowość Raszczyce), ma 129 m długości i 2 m szerokości. Chodnik zlokalizowano po prawej stronie jezdni drogi.

Planowana inwestycja nie zmieni przebiegu istniejących dróg wojewódzkich. Szerokość drogi wojewódzkiej 923 wynosi 5,50 m i nie ulegnie zmianie, szerokość drogi wojewódzkiej nr 919 wynosi około 6,50 m i również nie ulegnie zmianie.

źródło: UM Racibórz, oprac. ż