Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Pasmo sukcesów „Ekonomika”. Tym razem czas na ryby

08.10.2019 10:51 | 0 komentarzy | AgaKa

W pierwszy weekend października uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl. z powodzeniem wzięły udział w II Ogólnopolskim Konkurs Kulinarny „Czas na rybę!”. Duet Sylwia Smyczek i Anna Elsner zajął w konkursie pierwsze miejsce.

Pasmo sukcesów „Ekonomika”. Tym razem czas na ryby
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Organizatorem rywalizacji była Rybacka Lokalna Grupa Działania „Opolszczyzna” (RLGD „Opolszczyzna”) – stowarzyszenie zrzeszające hodowców lokalnych ryb, gminy, na których terenie prowadzona jest gospodarka rybacka. Sam konkurs organizowany był podczas Wojewódzkiego Święta Karpia Opolskiego na zamku w Niemodlinie. W sobotę 5 października o zwycięstwo na najlepszą potrawę z karpia walczyli uczniowie szkół gastronomicznych, a w niedzielę – zawodowi szefowie kuchni – z całej Polski.

Składnikami, które w konkursie musieli wykorzystać wszyscy uczestnicy, były karp oraz maślanka. Młodzi gastronomowie z Wodzisławiu Śl. gładko przeszli eliminacje i zakwalifikowali się do konkursu głównego, w którym na zamku w Niemodlinie wystąpiło 5 drużyn. Najlepszą okazał się tandem w składzie Sylwia Smyczek i Anna Elsner. Oprócz licznych nagród i słów uznania dziewczyny zyskały również kwalifikację do przyszłorocznej edycji konkursu.