Wtorek, 27 października 2020

imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego

RSS

Mistrzostwa Świata w mondioringu. Nędza 2019 [niedziela]

06.10.2019 14:36 | 0 komentarzy | ma.w

Od rana, w drugi dzień czempionatu prezentowały się pary - opiekun i pies - w najwyższej kategorii, grupie trzeciej, zwanej królewską. Na imprezie rozmawialiśmy z jej głównymi organizatorami po polskiej stronie - małżeństwem Gawron, a także spotkanym w Nędzy Ryszardem Wolnym. Słynny zapaśnik i trener jest zapalonym psiarzem, zwolennikiem wyszkolonych psów o silnym charakterze. 

Mistrzostwa Świata w mondioringu. Nędza 2019 [niedziela]
Marcin Gawron ze swoim przyjacielem z Czech, gdzie kynologia jest znacznie lepiej rozwinięta niż w Polsce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Rozmowy z Magdaleną Gawron i Marcinem Gawronem oraz z Ryszardem Wolnym zaprezentujemy w wersji wideo [wkrótce na portalu]. Małżonków pytaliśmy m.in. o sukces frekwencyjny wydarzenia (do Nędzy przyjechało więcej uczestników niż do Moskwy w ubiegłym roku); dominację na mistrzostwach rasy owczarka belgijskiego i pomysł na organizację czempionatu, bo każde MŚ muszą mieć swoją specyfikę jeżeli chodzi o zadania dla rywalizujących.

Ryszard Wolny opowiedział nam za co kocha psy i co sądzi o ich szkoleniu. Porównał układ opieku - pies do pracy trenera w sporcie wyczynowym. W obu przypadkach, aby osiągnąć sukces, trzeba poświęcić wiele czasu na treningi.

Organizatorzy dziękowali samorządowi Nędzy za pomoc w organizacji wydarzenia. Tak dobrze się tu czują, że kolejne, przyszłoroczne zawody mondioringu także chcą zlokalizować w tej gminie.

Dziś wczesnym wieczorem zaplanowano ceremonię zamknięcia MŚ i wręczenia nagród najlepszym.