środa, 21 października 2020

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Cały świat zjechał do Nędzy. Mistrzostwa w mondioringu [WIDEO]

05.10.2019 17:13 | 0 komentarzy | ma.w

Ten weekend to końcowe rozstrzygnięcia psiego, światowego czempionatu w mondioringu. Zespoły składające się z opiekuna i psa rywalizują na boisku LKS Nędza. Zwierzęta muszą wykonać szereg poleceń ocenianych przez sędziów. Na murawie boiska ustawiono swego rodzaju tor przeszkód, a trybuny wypełnili fani mondioringu.

Cały świat zjechał do Nędzy. Mistrzostwa w mondioringu [WIDEO]
Przy wypełnionych trybunach stadionu LKS Nędza odbywają się Mistrzostwa Świata
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

O tym czym jest mondioring* opowiada w naszym materiale wideo Mirosław Machalski współorganizator wydarzenia w Nędzy i właściciel sieci sklepów zoologicznych ZOO-MAR w Raciborzu. Piąty raz na ziemi raciborskiej odbywają się zawody tej dyscypliny, tym razem mają rangę Mistrzostw Świata i tę światowość widać już na parkingu, gdzie rejestracje są z całej Europy, a pan Mirosław przy nas rozmawia z Australijczykiem, na boisku występuje Amerykanin, a kolejny uczestnik przybył do Nędzy z Brazylii.

Mistrzostwa trwają od początku tego tygodnia, w weekend zostaną sfinalizowane. W sobotę przewidziano wręczenie nagród w rywalizacji grup 1 i 2, a grupa 3 - dla najbardziej zaawansowanych zakończy zmagania w niedzielę. Około godz. 18.00 Nędza i cały świat poznają czemipona mondioringu w 2019 roku.

Dla najlepszego w MŚ przewidziano specjalistyczną przyczepę do przewozu zwierząt wartą 10 tys. zł.

M. Machalski cieszy się, że Nędza podjęła się organizacji tej imprezy. Samorząd od razu był przychylny temu wydarzeniu, zaoferował szerokie wsparcie organizatorom. Mimo, że niższej rangi zawody mondioringu odbywały się dotąd w Raciborzu, to Miasto nie zdecydowało się na rolę gospodarza Mistrzostw Świata. Przed Nędzą ten czempionat odbył się w Moskwie. - Sądzę, że dla Raciborza byłaby to wspaniała promocja. Niełatwo jest dostać możliwość organizacji tej rangi zawodów - podkreśla pan Mirosław.

O mondioringu z Raciborza przeczytać można tutaj.

Występ właściciela owczarka belgijskiego na MŚ w Nędzy
Rywalizację śledzą liczni kibice
Zwierzęta są oceniane przez sędziów