Piątek, 30 października 2020

imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda

RSS

Tutaj zamieszkają raciborscy seniorzy [Polowy i Gawęda wizytują budowę]

03.10.2019 14:59 | 5 komentarzy | ma.w

W byłej komendzie policji przy placu Wolności w Raciborzu powstają mieszkania wspomagane dla seniorów. Jeszcze w tym roku spodziewany jest koniec prac adaptacyjnych, które prowadzi tu firma Borbud. Plac budowy odwiedził prezydent Raciborza Dariusz Polowy, w towarzystwie radnej wojewódzkiej Ewy Gawędy.

Tutaj zamieszkają raciborscy seniorzy [Polowy i Gawęda wizytują budowę]
Prezydent Dariusz Polowy zaprosił radną Ewę Gawędę, by zobaczyła nowy obiekt dla raciborskich seniorów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Prezydent spotkał się przy tej okazji z lokalnymi mediami, by opowiedzieć na jakim etapie są prace prowadzone w obiekcie po starej komendzie. Wyjaśnił kto może zamieszkać w lokalach wspomaganych i jakie koszty poniesie Miasto Racibórz po oddaniu nowego budynku do użytku (początek 2020 roku).

Radna Ewa Gawęda wypowiedziała się dla Nowin Raciborskich m.in. na temat polityki senioralnej prowadzonej przez samorząd Województwa Śląskiego, kierunków finansowania projektów z udziałem funduszy europejskich oraz współpracy z włodarzem Raciborza. - Trzeba szukać odpowiedzialnych rozwiązań, wzorować się na tych, które względem seniorów od dawna wdrażają kraje Unii Europejskiej. Zadowolony, uśmiechnięty senior to przecież korzyść dla wszystkich. To, co zobaczyłam w Raciborzu, ten stary budynek, który przeobraża się w zupełnie inny, nowy obiekt, powinno być wzorem do naśladowania dla innych samorządów - mówiła nam E. Gawęda. Podkreśliła, że sama wychowała się w wielopokoleniowym domu, gdzie wnukami opiekowali się dziadkowie i wie, że to śląska cecha rodzinna. - Obserwuję, że poza naszym województem to nie jest norma. Młodzi ludzie nie interesują się tak jak my swoimi rodzicami, dziadkami. Opuszczają dom rodzinny - zauważyła pani radna.

Briefing prasowy prezydenta Polowego w byłej komendzie policji (Nowiny przeprowadziły z niego transmisję na żywo).

Jak wygląd remontowany obiekt od środka; rozmowa z kierownikiem budowy

Ludzie:

Ewa Gawęda

Ewa Gawęda

Senator RP