Niedziela, 7 marca 2021

imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty

RSS

Uczniowie spóźniają się do szkoły, bo za późno odbiera ich przewoźnik

04.10.2019 07:00 | 0 komentarzy | mad

Problem w gminie Rudnik. Uczniowie, spóźniając się na zajęcia do szkoły, otrzymują minusy. Nie mają jednak wpływu na to, aby dotrzeć do placówki w porę, bo za późno odbiera ich przewoźnik.

Uczniowie spóźniają się do szkoły, bo za późno odbiera ich przewoźnik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na problem zwrócił uwagę radny Grzegorz Pilich ze Sławikowa. Na ostatniej sesji rady gminy Rudnik pytał o sytuację związaną z autobusami PKS-u dowożącymi dzieci do szkół. Z jego relacji wynikało, że przewoźnik dociera na przystanki później, niż podano w rozkładzie jazdy. Sytuacja ta jest nagminna. Cierpią na tym dzieci, bo spóźniając się na zajęcia, otrzymują minusy od nauczycieli. – Autobus nie jeździ w tych godzinach, które są wyznaczone, jeździ z opóźnieniem – radny przekazywał zmartwienia rodziców na wrześniowym posiedzeniu. Prosił o interwencję ze strony gminy w tej sprawie. Zalecał rozmowy z dyrektorami placówek, aby przekazali nauczycielom, że uczniowie nie mają na spóźnienia wpływu.

Wicewójt Tomasz Kruppa odparł, że spóźnienia przewoźnika mogą być spowodowane sporym ruchem na „nerce” w Raciborzu (skrzyżowanie ulic Głubczyckiej, Kozielskiej, Reymonta i Mariańskiej). Dostrzegł, że zauważa ten problem, kiedy przejeżdża obok, przyznał jednak, że „to nie jest wytłumaczeniem”. – Będę musiał skontaktować się z PKS-em – zapowiedział wicewójt, mówiąc, że porozumie się także z dyrekcją szkół.

(mad)

Ludzie:

Grzegorz Pilich

Grzegorz Pilich

Radny gminy Rudnik.

Tomasz Kruppa

Tomasz Kruppa

Wicewójt gminy Rudnik