Piątek, 27 listopada 2020

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Epidemia na Śląsku:

Więcej interwencji, mniej przestępstw kryminalnych

08.10.2019 07:00 | 2 komentarze | juk

Więcej niebieskich kart, mniej wypadków oraz przestępstw najbardziej uciążliwych społecznie. Z policyjnych statystyk jasno wynika, że w Marklowicach jest coraz bezpieczniej.

Więcej interwencji, mniej przestępstw kryminalnych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jedne z ostatnich obrad marklowickich radnych były poświęcone tematowi bezpieczeństwa. Z tego powodu na tamtejszej sesji pojawił się Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śl. Jarosław Grudziński. Przedstawił on rajcom policyjne statystyki od początku roku do końca sierpnia. - Z pełną świadomością mogę stwierdzić, że poziom bezpieczeństwa w Marklowicach jest bardzo dobry - podkreślał komendant Grudziński.

Mundurowi na terenie gminy przeprowadzili 174 interwencji. Dla porównania rok wcześniej, w analogicznym okresie czasu było ich o 44 mniej. W interwencjach domowych policjanci brali udział 49 razy, a 11 rodzinom założone niebieskie karty. W porównaniu do zeszłego roku jest to również wzrost. Wówczas na terenie gminy doszło do 42 interwencji domowych, a 6 rodzinom założono niebieskie karty.

Policjanci odnotowali 7 wydarzeń o charakterze przestępstw kryminalnych w siedmiu wybranych kategoriach (są to przestępstwa najbardziej uciążliwe społecznie, m.in. kradzieże, niszczenie mienia, rozboje czy pobicia). - W 2018 r. odnotowaliśmy o 4 więcej takich zdarzań. Tegoroczne przestępstwa dotyczą jednej bójki i pobicia, dwóch kradzieży i czterech uszkodzeń mienia - mówił komendant Grudziński.

Na marklowickich drogach nie doszło dotąd do żadnego wypadku. Natomiast mundurowi odnotowali 29 kolizji drogowych. - Cieszyć może fakt, że w tym roku żadna osoba podczas tych zdarzeń nie zginęła ani nie została ranna - mówił Grudziński. Dla porównania w zeszłym roku doszło do 3 wypadków oraz 31 kolizji drogowych, podczas których 3 osoby zostały ranne. Mundurowi w tym roku na gorącym uczynku załapali 5 nietrzeźwych kierowców oraz 5 nietrzeźwych rowerzystów.

(juk)