Poniedziałek, 26 października 2020

imieniny: Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza

RSS

Wymienią krzesełka na stadionie, ale tylko część

04.10.2019 07:00 | 17 komentarzy | mak

W poprzednim wydaniu Nowin Wodzisławskich pisaliśmy o tym, że stadion Aleja przy ul. Bogumińskiej w Wodzisławiu Śl. jest w coraz gorszym stanie i aż prosi się o gruntowną modernizację. Straszą pokruszone betonowe trybuny, zniszczone i nierzadko popękane krzesełka, skorodowane elementy konstrukcji. Nie działa zegar. Do chwili publikacji artykułu nie otrzymaliśmy odpowiedzi na nasze pytania skierowane do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Centrum w Wodzisławiu, który zarządza stadionem. Już po naszej publikacji otrzymaliśmy informację o tym, jakie MOSiR ma plany związane z przyszłością obiektu.

Wymienią krzesełka na stadionie, ale tylko część
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W planach na 2020 r. jest częściowa wymiana krzesełek. Do tego wykonanie budowlanych prac naprawczych w sektorach, które tego wymagają. - Głównie naprawa trybun w sektorze L i wymiana okien w zapleczu nad trybuną główną „C” - zapowiada dyrektor MOSiR-u Bogdan Bojko.

Jeszcze w tym roku planowane jest wykonanie prac związanych z montażem nowego telebimu - takiego z funkcją zegara stadionowego, do tego prace związane z przeniesieniem centrum monitoringowego do pomieszczenia w siedzibie MOSiR-u i prace nad poprawą bieżni.

Wciąż rozpatrywana jest także kompleksowa modernizacja stadionu miejskiego. - Rok 2020 będzie etapem prac związanych z koncepcją tej modernizacji. Ważne znaczenie dla przyszłości stadionu miejskiego będzie mieć także tworzenie strategii rozwoju sportu na terenie Wodzisławia Śląskiego, gdzie rozwój bazy sportowej, w tym stadionu miejskiego, będzie istotnym elementem tej strategii. Rada Sportu Miasta Wodzisławia Śląskiego właśnie rozpoczyna prace nad tą strategią. Zakończenie tych prac i przyjęcie stosownego dokumentu przewidywane jest na czerwiec 2020 r. - przekazuje dyrektor Bojko.

(mak)