Piątek, 27 listopada 2020

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Epidemia na Śląsku:

Impreza karnawałowa dla dzieci - jaki motyw przewodni wybrać?

30.09.2019 13:52 | 0 komentarzy | (s)

Karnawał to czas zabawy i radości. Częste w tym okresie jest organizowanie imprez tematycznych z przebraniami. Szczególnie popularne są bale karnawałowe dla dzieci. W ich trakcie dzieci nie tylko mogą się bawić, ale także poczuć jak postaci z bajki, superbohaterowie lub stworzenia nie z tej planety. Dobrym pomysłem na zorganizowanie przyjęcia dla dzieci w okresie karnawału będzie wybranie motywu przewodniego. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji na temat karnawałowej imprezy, które mogą zainteresować Twoje dziecko, wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie przebrania karnawałowe!

Impreza karnawałowa dla dzieci - jaki motyw przewodni wybrać?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Karnawałowa impreza w baśniowym stylu 

Jednym z niezwykle uniwersalnych i znanych od dawna pomysłów na imprezę karnawałową są baśniowe bale. W ich trakcie dzieci mogą przebrać się za wybrane bajkowe postaci - księżniczki, księciów, wiedźmy czy stwory bajkowe lub inne fantastyczne postaci. Szczególnie dużą popularnością cieszą się zawsze postaci z bajek braci Grimm - Roszpunka, Kopciuszek, Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna czy Królewna Śnieżka. Baśniowe imprezy przebierańców są doskonałym wyborem dla młodszych dzieci. Każde dziecko marzy bowiem o tym, aby choć na chwilę stać się księżniczką lub królem. Balowe suknie, szykowne smokingi, królewskie szaty, korony i diademy to elementy, których nie może zabraknąć w trakcie takiego przyjęcia. Baśniowe stroje karnawałowe dla chłopców, jak i dziewczynek można uszyć samemu, jednak obecnie są one szeroko dostępne zarówno do zakupienia, jak i wynajęcia. 

Karnawałowe przyjęcie z przebraniami zwierzątek 

Innym motywem przewodnim mogą być zwierzęta. Dzieci mogą się przebrać za ulubione zwierzątko. Zwierzęta mają zazwyczaj charakterystyczne cechy, które pozwalają rozróżnić je w łatwy sposób. Stroje zwierzątek łatwo dzięki temu wykonać samemu, można je jednak także zakupić. W profesjonalnych sklepach znajdziemy między innymi stroje żabki, sowy, myszki, lisa czy kotka. Na takiej “zwierzęcej imprezie” można stworzyć wyjątkowy klimat wnętrza, w którym odbywa się przyjęcie i wykonać imitację łąki lub lasu. 

Impreza karnawałowa dla superbohaterów 

Idealnym rozwiązaniem na imprezę karnawałową szczególnie dla chłopców będzie zorganizowanie przyjęcia z motywem przewodnim superbohaterów. Od zawsze temat ten był bardzo popularny, a w ostatnim czasie dzięki licznym bajkom i filmom z superbohaterami cieszy się on jeszcze większym zainteresowaniem. Popularność tego tematu sprawia, że w sklepach dostępnych jest wiele kostiumów superbohaterów dla dzieci w każdym wieku. Wybór strojów karnawałowych dla chłopców z superbohaterami znajdziemy w GoDanParty. Są tam między innymi specjalne pelerynki oraz całe przebrania Batmana, Spidermana czy Ninja. Stroje superbohaterów to idealna propozycja dla każdego chłopca, aby poczuł się jak swój ulubiony fantastyczny bohater. 

Fantastyczna impreza karnawałowa 

Kolejnym motywem przewodnim, który cieszy się dużą popularnością wśród dzieci, jest motyw fantastycznych istot. Wiedźmy, wampiry, zombie, czarodzieje to popularne postaci, których przebranie sprawdzi się nie tylko na karnawał, ale także na imprezę halloweenową. Przebranie za ducha możemy wykonać w łatwy sposób z prześcieradła, z kolei, aby stać się wampirem wystarczy nam długa, czarna peleryna i plastikowe kły. Profesjonalne stroje karnawałowe dla chłopców i dziewczynek oraz dodatki dostaniemy w sklepach i wypożyczalniach kostiumów. Dla dziewczynek idealnie sprawdzą się stroje wróżek i elfów, wampirzycy czy czarownic, a dla chłopców przebranie zombie, wilkołaka lub wampira. 

Sprawdź więcej pomysłów karnawałowych przebrań i tematy przewodnie imprez dla dzieci na GoDan Party!

Materiał zewnętrzny