Poniedziałek, 26 października 2020

imieniny: Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza

RSS

Jak będzie działał szpital bez chirurgii? Są już wytyczne

30.09.2019 12:16 | 26 komentarzy | mak

W poniedziałek o godz. 15.00 oddział chirurgii ogólnej w Wodzisławiu Śl. zostanie zawieszony na trzy miesiące. Pacjenci w trybie nagłym, którzy będą wymagali interwencji chirurgów, trafią do sąsiednich szpitali. Na miejscu, w Wodzisławiu, będzie dyżurował jeden chirurg.

Jak będzie działał szpital bez chirurgii? Są już wytyczne
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dyrekcja szpitala w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach potwierdza to, o czym informowaliśmy w sobotę. Oddział chirurgii ogólnej w Wodzisławiu Śl. zostanie czasowo zawieszony. Przestanie działać dzisiaj, 30 września, od godz. 15.00. To oznacza, że działalność będzie wstrzymana do końca roku. Powodem jest brak lekarzy. - W zaistniałej sytuacji świadczenia zdrowotne w trybie nagłym zabezpieczone będą w oddziałach chirurgii ogólnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku oraz szpitala Rejonowego im. dr Józefa Rostka w Raciborzu - czytamy w komunikacie dyrekcji szpitala.

To nie oznacza, że w szpitalu w Wodzisławiu nie będzie żadnego chirurga. Całą dobrę na dyżurować jeden specjalista. - Pacjenci ambulatoryjni będą zabezpieczani przez lekarza chirurga dyżurującego w izbie przyjęć szpitala - brzmi kolejny fragment komunikatu.

A co z pacjentami planowymi? Takimi, którzy są zapisani na liście oczekujących? Okazuje się, że będą mieli wyznaczone terminy przyjęcia po okresie zawieszenia oddziału, czyli od stycznia 2020 r. Natomiast pacjentom, którzy z powodu czasowego zawieszenia oddziału zdecydują się na leczenie w innym szpitalu, będą wydawane oryginały skierowań.