Poniedziałek, 2 sierpnia 2021

imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

RSS

W raciborskim Ekonomiku uczą się jak zarabia się w mediach

27.09.2019 13:29 | 0 komentarzy | MK

Uczniowie klas drugich i trzecich w  Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu o profilu Technik Organizacji Reklamy, uczyli się jak funkcjonuje w praktyce wydawnictwo prasowe. Zajęcia odbywały w ramach projektu „Podnoszenie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Powiecie Raciborskim - CKZiU nr 1 w Raciborzu” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

W raciborskim Ekonomiku uczą się jak zarabia się w mediach
fot. Zygmunt Kobylak
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ramach współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym przeprowadzono warsztaty pt. "Przedstawiciel handlowy, tworzenie oferty". Pomysłodawcą spotkania był mgr Zygmunt Kobylak, który prowadzi w Ekonomiku zajęcia na kierunku technik organizacji reklamy.

Uczniowie dowiedzieli się  m.in. jak zorganizowany jest dział reklamy, do czego służy program CRM, jak przyjmuje się zlecenia reklamowe i obsługuje klientów oraz jakie zadania ma specjalista ds. reklamy i jak skutecznie przeprowadzić rozmowę handlową, by pozyskać klienta. Uczniowie nauczyli się również jak przygotowywać w praktyce oferty reklamowe i skutecznie prezentować je reklamodawcom. Wiedzą dzielił się Marek Kuder - szef biura reklamy Wydawnictwa Nowiny - wydawcy Nowin Raciborskich, Nowin Wodzisławskich, Magazynu Rybnickiego i portalu Nowiny.pl.