Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Rodzice pływaków mówili na sesji jak teraz trenują ich dzieci

26.09.2019 10:14 | 6 komentarzy | ma.w

Ręce dzieci poranione od ścian nawrotowych, przebieranie się wśród nagich, obcych osób oraz utrudniony kontakt z trenerem - to pierwsze obserwacje po rozpoczęciu treningów przez uczniów z SP15 w miejskim aquaparku H2Ostróg.

Rodzice pływaków mówili na sesji jak teraz trenują ich dzieci
Anna Jakubowska z SP15 wróciła na sesję w urzędzie miasta. Przed radą wystąpiła już po raz trzeci
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zanim głos zabrał Dariusz Polowy, do dyskusji włączył się radny Paweł Rycka, pytając: i co pan odpowie rodzicom? Ocenił, że transport jest niedostosowany do potrzeb, są problemy z szafkami, suszarkami, a w PWSZ to wszystko było w standardzie.

- Ja to rozumiem, że to było nie po gospodarsku, mając własny basen wynajmować go na zewnątrz, ale brakuje mi panie prezydencie tego dialogu zapowiadanego przez pana w kampanii wyborczej. To nie jest tak, że, jak pan wygrał wybory, to nie musi się już nikogo o nic pytać. Koalicjant, wiceprezydent Fita, powiedział, to nagrały Nowiny, że to nie jego decyzja, że radni nie wiedzieli, ale ciężko, żeby koalicjant się wyłamał z umowy - kontynuował P. Rycka.

Radny zaapelował do Polowego, żeby wycofał się z pomysłu przeniesienia treningów. - My nie będziemy mieć tego panu za złe. Do błędów można się przyznać -stwierdził Paweł Rycka.

Prezydent Polowy podkreślił, że tematem zajmują się dyrektor OSiR Paweł Król i nadzorujący go wiceprezydent Michał Fita. - Spójrzmy na realia. Na pływanie w SP15 Miasto wydawało i nadal wydaje ok. 700 tys. zł rocznie, łącznie z wypłatami trenerów i instruktorów, przy subwencji zewnętrznej na ten cel rzędu 70 tys. zł. My 10 razy więcej wydajemy na pływanie niż kwota subwencji na ten cel. Na cały sport z budżetu idzie 1 mln zł, a na samych pływaków z SP15 700 tys. zł.

Na sesję przyszły trzy mamy pływaków z SP15

To moja decyzja, uważam, że tak to należy przeprowadzić. Staram się gospodarować jak najracjonalniej i ten wydatek powinien być czyniony jak najbardziej racjonalnie. Wykorzystanie własnego zaplecza w tym celu jest jak najbardziej prawidłowe. Oprócz sportu mamy w gminie inne zobowiązania, jak widać na tej sesji.

Mamy wiele innych wydatków np. na dowożenie dzieci niepełnosprawnych do szkół, na świetlice dla dzieci i te pieniądze też trzeba zabezpieczyć, tymczasem Gmina ma wciąż deficyt i zaciągamy kredyt, by go pokryć. Wydawajmy środki, które mamy jak najbardziej racjonalnie - skomentował D. Polowy.

Chciał mu odpowiedzieć radny Paweł Rycka, ale przewodniczący Leon Fiołka zamknął dyskusję.

Później, w miejscu na wolne wnioski radnych głos zabrał Józef Galli szef komisji budżetowej. Opowiedział na przykładzie córki pierwszoklasistki, jak wyglądają jego pierwsze wrażenia z nauki pływania w H2Ostróg. - Pojawiają się pewne problemy. W podstawianych autobusach brakuje miejsc, małe dzieci muszą stać, mają problem z utrzymaniem równowagi. Trzeba temu zaradzić - zwrócił się do prezydenta miasta.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Paweł  Rycka

Paweł Rycka

Radny Gminy Racibórz.