Sobota, 16 stycznia 2021

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Zwolnieni z Ramety przyszli na sesję rady miasta

25.09.2019 15:28 | 2 komentarze | ma.w

Kilkadziesiąt osób zjawiło się o godz. 15.00 w sali Kolumnowej raciborskiego urzędu miasta. Przyszli z posłanką Gabrielą Lenartowicz. To zwolnieni z fabryki mebli Rameta w Raciborzu. Pani poseł chce wystąpić w ich imieniu, by opowiedzieć o ich problemach, jako mieszkańców Raciborza. Radni odrzucili wniosek Mirosława Lenka by posłanka mogła wystąpić na początku sesji. Jej wystąpienie oraz ewentualne zabranie głosu przez zwolnionych przewidziano na końcową fazę sesji, w godzinach wieczornych.

Zwolnieni z Ramety przyszli na sesję rady miasta
Widownia na sali Kolumnowej zapełniła się pracownikami zwolnionymi z Ramety
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Za dopuszczeniem do głosu posłanki i zwolnionych z Ramety było 9 radnych z Razem dla Raciborza i Krystyna Klimaszewska; przeciwni wysłuchaniu przybyłych na początku sesji byli radni tworzący koalicję rządzącą miastem (Polowy - Fita) i Zygmunt Kobylak. Stwierdzili, podobnie jak przewodniczący rady Leon Fiołka, że pracownicy Ramety zostaną wysłuchani na koniec sesji, w miejscu na wolne wnioski.

Obecni na sali byli pracownicy Ramety to osoby niepełnosprawne, wielu z nich jest niesłyszących.

Zaraz po odrzuceniu wniosku Lenka o dopuszczenie do głosu w ich sprawie prezydent Dariusz Polowy złożył przewodniczącemu Leonowi Fiołce życzenia urodzinowe z okazji ukończenia 70 lat. Poprosił radnych, by stojąc, odśpiewali "100 lat" szefowi rady i wręczył mu bukiet kwiatów.

Obserwując to, część obecnych w sali niepełnosprawnych opuściło urząd. Ośmioro z nich pozostało i przysłuchuje się obradom.

W aktualnym wydaniu Nowin Raciborskich opisujemy, w jakich okolicznościach zwolnieni z Ramety pożegnali się ze swym długoletnim miejscem pracy.

Wyniki głosowania w sprawie dopuszczenia do głosu niepełnosprawnych z Ramety:

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Leon Fiołka

Leon Fiołka

Przewodniczący Rady Miasta Racibórz.