środa, 2 grudnia 2020

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Biuro podróży Neckerman Polska niewypłacalne. Jak odzyskać pieniądze?

25.09.2019 11:34 | 3 komentarze | ż

Wstrzymanie nowych rezerwacji i odwołanie lotów to pierwsze następstwa niewypłacalności popularnego w Polsce biura podróży.

Biuro podróży Neckerman Polska niewypłacalne. Jak odzyskać pieniądze?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spółka Neckermann Polska należała do biura podróży Thomas Cook, którego bankructwo szeroko omawiają światowe media. Prezes zarządu Neckermanna Maciej Nykiel informuje, że osoby poszkodowane w wyniku upadłości biura mogą zgłaszać się do Allianz Partners w celu zaspokojenia roszczeń.

Osoby przebywające w podróży uzyskają wszelkie niezbędne informacje dzwoniąc na numer telefonu +48 22 522 29 00. Osoby, które chcą uzyskać zwrot kosztów za odwołany wyjazd uzyskają potrzebne informacje dzwoniąc na numer +48 22 563 11 00 (dni powszednie w godz. 8.00 - 16.00).

Podróżni, którzy wnieśli opłatę za imprezę, która nie została zrealizowana lub została przerwana i nastąpił wcześniejszy powrót do kraju (częściowy zwrot wpłaty za niewykorzystane dni) oraz osoby, które pokryły samodzielnie koszty powrotu do kraju proszeni są o składanie zgłoszenia na adres e-mail: nm.odwolania@allianz.com lub listownie na adres: AWP P&C S.A. Oddział w Polsce (Allianz Partners) z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 50 B.

Zgłoszenie powinno zawierać:

  • imię i nazwisko oraz adres do korespondencji poszkodowanego podróżnego;
  • kopię umowy o udział w imprezie;
  • kopie dowodów wpłat za imprezę oraz udokumentowanie innych kosztów poniesionych podczas imprezy związanych z niewypłacalnością;
  • oświadczenie stwierdzające niewykonanie umowy przez Neckermann Polska Biuro Podróży Spółka z o.o. i określenie wysokości roszczenia;
  • numer rachunku bankowego, na który ma nastąpić zwrot.

Ubezpieczyciel ma 30 dni na rozpatrzenie zgłoszenia oraz 30 dni na wypłatę odszkodowania od dnia rozpatrzenia.