środa, 21 kwietnia 2021

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Kilometry do remontu. Dobre wieści od starosty dla Krowiarek, Nędzy i Kuźni

24.09.2019 15:45 | 1 komentarz | ma.w

Dwie drogi zostaną wyremotowane ze środków Województwa Śląskiego na terenie powiatu raciborskiego. Będą to: trasa od granic województwa śląskiego do Krowiarek oraz odcinek między Nędzą a Kuźnią Raciborską. Poinformował o tym na dzisiejszej sesji powiatowej starosta raciborski Grzegorz Swoboda.

Kilometry do remontu. Dobre wieści od starosty dla Krowiarek, Nędzy i Kuźni
Sesja wrześniowa rady powiatu raciborskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Włodarz powiatu nazwał tę informację tak ważną, że musi wybrzmieć na posiedzeniu wrześniowym rady powiatu. Swoboda przekazał, że zarząd województwa (na sesji padło, że to sejmik, ale są to kompetencje zarządu) zaakceptował wydatki na drogi w zarządzie raciborskiego Powiatowego Zarządu Dróg. Mamy sfinansowanie dwóch ważnych inwestycji drogowych, co poprawi jakość funkcjonowania i poruszania się po drogach w powiecie. Wiem, że są obawy co do zrealizowania tych przedsięwzięć, ale przystąpimy jak najszybciej do przetargu - mówił radnym G. Swoboda.

Starosta podał, że chodzi o odcinek od granicy województwa do Krowiarek - 2 km oraz między Nędzą a Kuźnią - 3 km czy 3 km. - To powiat ubiegał się o te środki. Słowa uznania należą się pani dyrektor Monice Mużelak z PZD. Dziękuję w tym miejscu za aktywność w tych zabiegach radnym: Marcolowi, Chroboczkowi i Gumieniakowi

G. Swoboda stwierdził, że wieści o drogach ma z rozmowy telefonicznej, którą odbył z przedstawicielem zarządu województwa. - Mówię o tym na tej sesji, żeby nie było potem, że coś robimy, a ja nic nie mówiłem - podsumował starosta raciborski.