środa, 2 grudnia 2020

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

"To miasto jest wymarłe". Przedstawiciele Konfederacji Wolność i Niepodległość w Wodzisławiu Śl.

24.09.2019 12:47 | 108 komentarzy | juk

Głos w sprawie ożywienia centrum Wodzisławia Śl. zabrali lokalni działacze Konfederacji Wolność i Niepodległość.

"To miasto jest wymarłe". Przedstawiciele Konfederacji Wolność i Niepodległość w Wodzisławiu Śl.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wczoraj (23.09) o godz. 11.00 przed wodzisławskim magistratem rozpoczęła się konferencja prasowa Konfederacji Wolność i Niepodległość. Wzięli w niej udział kandydaci w wyborach do Sejmu z okręgu nr 30 Roman Fritz, Alan Szatyło i Grzegorz Gorzoch. Przedstawili oni dziennikarzom temat pn. Wodzisław Śl. - opustoszałe i wymarłe Stare Miasto.

Konferencję otworzył lider listy, czyli Roman Fritz. Zauważył, że Wodzisław Śl. jest miejscem o długoletniej historii, ale liczba jego mieszkańców przez różnorodne wydarzenia ostatecznie spadła do poniżej 50 tys. - Po godzinie 17.00 w okolicach rynku praktycznie nie zobaczymy żywej duszy - mówił Fritz. Tuż po nim głos zabrał wodzisławianin Alan Szatyło. - Problem opustoszałego Starego Miasta jest wielowarstwowy o podłożu parlamentarnym, samorządowym i ogólnospołecznym - mówił. - Tutejszy samorząd ma zamknięte drzwi dla lokalnych przedsiębiorców, którzy mają wiele pomysłów na ożywienie miasta - dodał Alan Szatyło.

Kandydaci Konfederacji na czele z Alanem Szatyło zaapelowali do parlamentarzystów o debatę z mieszkańcami na tematy lokalne przede wszystkim w zakresie ożywienia miasta. - Dajcie zwykłym mieszkańcom takim jak ja głos - mówił Szatyło.