środa, 3 marca 2021

imieniny: Maryny, Kunegundy, Pakosława

RSS

W sobotę ponownie zamkną ul. Raciborską w Gorzycach. Zmiana też w komunikacji powiatowej

24.09.2019 12:32 | 0 komentarzy | art

O ile pozwolą na to warunki atmosferyczne, w najbliższą sobotę, 28 września, planowane jest zamknięcie dla ruchu na jeden dzień modernizowanego odcinka ul. Raciborskiej w Gorzycach i Bełsznicy. Drogowcy będą układać warstwę ścieralną asfaltu. Przewidywane zamknięcie drogi oznacza też czasową zmianę w kursowaniu autobusów komunikacji powiatowej.

W sobotę ponownie zamkną ul. Raciborską w Gorzycach. Zmiana też w komunikacji powiatowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wykonanie nawierzchni ścieralnej to jeden z ostatnich elementów inwestycji rozpoczętej w kwietniu. Jej zakres obejmuje przebudowanie drogi na ogólnej długości 1360 m, w tym wykonanie nowej konstrukcji jezdni i jej nawierzchni, wykonanie chodników, budowę dwukierunkowej ścieżki rowerowej, przebudowę kanalizacji deszczowej, 4 zatok autobusowych oraz skrzyżowań z drogami gminnymi i wewnętrznymi. W sobotę droga na jeden dzień zostanie zamknięta po to, by wykonać nawierzchnię ścieralną jezdni na całej jej szerokości, tj. bez tzw. szwu, który często jest najsłabszym technologicznie elementem. Stanie się tak, jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne (brak opadów).

Z powodu przewidywanego zamknięcia autobusy linii 34 Wodzisław Śl – Bluszczów w sobotę 28 września kursować będą z Gorzyc przez Czyżowice w kierunku Rogowa z pominięciem miejscowości Bełsznica. W związku z tym wyłączone zostaną z użytkowania przystanki w Bełsznicy oraz przystanek w Gorzycach na ulicy Raciborskiej obok szkoły. Natomiast przystanek w Rogowie zostanie przeniesiony z ulicy Raciborskiej na ulicę Czyżowicką. Godziny odjazdów autobusów nie ulegną zmianie.