Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Rodzinny Park Rozrywki kruszy się i rozpada

30.09.2019 07:00 | 9 komentarzy | mak

Do labiryntu strach wejść, schody amfiteatru kruszą się, betonowe płaty odpadają, a w dodatku co rusz słychać o poczynaniach wandali - Rodzinny Park Rozrywki w Wodzisławiu Śląskim, choć jest jedną z największych atrakcji miasta, ma pełno felerówi i się po prostu rozsypuje. A kosztował prawie 28 mln zł!

Rodzinny Park Rozrywki kruszy się i rozpada
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rodzinny Park Rozrywki „Trzy Wzgórza” w Wodzisławiu Śl. jest wyjątkowym miejscem wypoczynkowo-rekreacyjnym na mapie naszego regionu. Przyciąga nie tylko wodzisławian i mieszkańców powiatu, ale też osoby z sąsiednich miejscowości. Inwestycja nie należała do łatwych. Duży zakres robót, ogromny obszar, niełatwy teren. Wszystkie poniesione przez miasto koszty zamknęły się w kwocie 27,8 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków zewnętrznych wyniosło blisko 24 mln zł.

Problem zaczyna się w momencie, gdy przyjrzymy się bliżej poszczególnym atrakcjom. Temu, w jakim są obecnie stanie. O ile w zamyśle same w sobie były strzałem w dziesiątkę, tak okazuje się, że ich wykonanie to była kpina. Gorzej jest też z utrzymaniem. Minęły raptem cztery lata od otwarcia parku, a niektóre miejsca czy obiekty na Trzech Wzgórzach wyglądają tak, że włos jeży się na głowie. Amfiteatr, labirynt - to tylko przykłady.

Cały artykuł dostępny tylko w Nowinach Wodzisławskich z 24 września i w e-wydaniu.