Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Szkolna Akademia Sukcesu w szkole specjalnej

24.09.2019 06:00 | 0 komentarzy | ż

Rozpoczął się czwarty etap projektu "AS – Szkolna Akademia Sukcesu", w którym to kolejni uczniowie mają możliwość uczestniczenia w różnorodnych, specjalistycznych zajęciach pozalekcyjnych - informują pracownicy Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu.

Szkolna Akademia Sukcesu w szkole specjalnej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Celem projektu jest zapewnienie warunków do wyrównywania szans edukacyjnych uczniów i podniesienie ich zdolności. W ofercie zajęć projektowych w tym etapie znajdziemy m.in. terapię relaksacyjną, biofeedback, krawiectwo, doradztwo zawodowe, logopedię, dogoterapię, terapię Snoezelen, zajęcia Integracji sensorycznej i zajęcia "Z komputerem za pan brat". Nowością, która pojawiła się w tym etapie projektu jest cukiernictwo. Uczniowie na tych zajęciach zdobędą umiejętność przygotowywania ciast, ciasteczek, kremów i różnego rodzaju mas.

Projekt "AS – Szkolna Akademia Sukcesu" uzyskał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 ( Europejski Fundusz Społeczny). Postępy w jego realizacji można śledzić na stronie internetowej oraz facebooku szkoły: www.e-zssraciborz.pl.

źródło: ZSS w Raciborzu, oprac. ż