Poniedziałek, 26 października 2020

imieniny: Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza

RSS

Urząd w Raciborzu ma nową szefową od nieruchomości

20.09.2019 13:51 | 6 komentarzy | ma.w

4 osoby starały się o stanowisko naczelnika Wydziału Gospodarki Nieruchomościami w raciborskim urzędzie miasta. Wakat pojawił się po tym, jak prezydent Dariusz Polowy zwolnił długoletnią szefową Elżbietę Sokołowską. Jej następczynią będzie jej... była podwładna.

Urząd w Raciborzu ma nową szefową od nieruchomości
fot. facebook.com / archiwum portalu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W naborze, który odbył się we wtorek 17 września, komisja, w której zasiedli D. Polowy i jego koalicjant Michał Fita (to jemu podlega resortowo dział miejskich nieruchomości) oraz dwie urzędniczki* wybrano Małgorzatę Rudnicką-Głowińską. Zwyciężczyni naboru ma za sobą wiele lat pracy w urzędzie przy Batorego. Zaczynała tu jako młodszy referent prowadzący sekretariat, tuż po szkole (absolwentka Ekonomika), w połowie lat 90-tych ubiegłego wieku. Później awansowała i była kluczowym pracownikiem wydziału. Brała udział m.in. przy sprzedaży placu Długosza w 2010 roku, gdy nabyła ją firma deweloperska z Kielc. Pod jej pieczą była sprzedaż największych nieruchomości miejskich.

Nowa naczelniczka ma za sobą pracę także w sektorze bankowym i urzędzie miejskim w Kietrzu, gdzie kierowała komórką gospodarki nieruchomościami.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że konkurentami w naborze byli dla Rudnickiej - Głowińskiej: pracownik raciborskiego MZB, urzędnik związany z Baborowem oraz rafakowiec.

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy wypowiedział się dla nas na temat swej decyzji kadrowej:

O wyborze nowej pani naczelnik zdecydowała komisja. Ta kandydatka uzyskała najwięcej punktów w naborze. Osobiście doceniłem jej duże doświadczenie w dziedzinie, którą będzie się zajmowała w urzędzie miasta. Teraz jest dla nas ważne, jak szybko będzie mogła podjąć pracę w raciborskim urzędzie. Wierzę, że w oparciu o dobrą współpracę samorządową, trafi do nas z urzędu w Kietrzu w niedługim czasie.

*Skład komisji rekrutacyjnej:

  • Dariusz Polowy - Prezydent Miasta - Przewodniczący Komisji
  • Michał Fita - Zastępca Prezydenta Miasta
  • Monika Chojecka - Kierownik Referatu ds. Zarządzania
  • Agnieszka Halota - inspektor ds. zarządzania personelem.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Małgorzata Rudnicka - Głowińska

Małgorzata Rudnicka - Głowińska

Naczelniczka wydziału gospodarki nieruchomościami UM Racibórz