Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

W kuźniańskiej podstawówce królował ziemniak [ZDJĘCIA]

20.09.2019 12:09 | 0 komentarzy | d

W piątek 20 września lekcje organizowane w Szkole Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej związane były z ziemniakami.

W kuźniańskiej podstawówce królował ziemniak [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Dzieci wykonywały ciekawe doświadczenia związane z wykrywaniem skrobi, sprawdzały przewodnictwo elektryczne ziemniaka, rozwiązywały zadania tekstowe z ziemniakiem w roli głównej, przeliczały jednostki masy. Poznawały legendę o tym, jak ziemniaki trafiły na polskie stoły oraz prawdziwą historię ziemniaka od czasów prekolumbijskich, wycinały pieczątki z ziemniaków i robiły ziemniaczane laleczki - relacjonuje dyrektorka placówki Kinga Apollo.

W czasie zajęć wykorzystano prezentację multimedialną na temat wartości odżywczych i zdrowotnych ziemniaków. Uczniowie przygotowali też kolorowe plakaty promujące wartości odżywcze tych warzyw.

- Zwieńczeniem był klasowy, wspólny obiad. Wzorem naszych dziadków zasiedliśmy do ziemniaków z kefirem przygotowanych w szkolnej kuchni. I tak oto zwykły ziemniak stał się bohaterem wspaniałych lekcji i świetnej zabawy - dopowiada Kinga Apollo.