Czwartek, 26 listopada 2020

imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada

RSS

Epidemia na Śląsku:

Subregion Zachodni? A co to takiego?

18.09.2019 18:14 | 31 komentarzy | żet

Nasz region ma sporo atrakcji turystycznych, które mogą przyciągać nie tylko mieszkańców aglomeracji katowickiej, ale również sąsiednich województw oraz bardziej odległych części kraju. Problemem jest brak marki turystycznej, która spinałaby naszą różnorodność w czytelną klamrę.

Subregion Zachodni? A co to takiego?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dla mieszkańców innych rejonów Polski mało zrozumiała jest już sama nazwa, pod którą nasz region funkcjonuje obecnie w krajowej turystyce - Subregion Zachodni. - Ludzie myślą, że chodzi o województwo lubuskie lub zachodniopomorskie - przekonują eksperci z firmy Landbrand, która na zlecenie władz województwa zajmuje się opracowaniem koncepcji rozwoju produktów turystycznych oraz strategii komunikacji marketingowej naszego regionu. Jedno ze spotkań warsztatowych poświęconych tej tematyce zorganizowano w miniony poniedziałek 16 września na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Spotkanie było poświęcone m.in. kwestii obecności powiatów raciborskiego i wodzisławskiego w marce i ofercie turystycznej Subregionu Zachodniego. Warsztat skierowany był do przedsiębiorców z branży turystycznej, pracowników urzędów miast i gmin oraz powiązanych z nimi instytucji. - Cieszę się, że marszałek województwa śląskiego postanowił wesprzeć nasze działania. Rozmawiamy w Raciborzu o budowie marki turystycznej, poszerzeniu formuły Zamku Piastowskiego. Państwo wypracujecie coś, co będzie z korzyścią dla nas wszystkich - powiedział wiceprezydent Raciborza Michał Fita podczas otwarcia warsztatów.

W spotkaniu wzięła udział również Ewa Gawęda - wiceprzewodnicząca komisji turystyki i sportu sejmiku śląskiego. - Nie mamy Giewontu jak Zakopane czy pięknych plaż jak Międzyzdroje, dlatego musimy skupić się na turystyce kwalifikowanej, adresowanej do pasjonatów podążających szlakami historycznymi, przyrodniczymi czy pielgrzymkowymi. W tej kwestii mamy wiele do zaoferowania. Ponadto powinniśmy się skupić na cyklicznych imprezach organizowanych w powiatach raciborskim i wodzisławskim, takich jak Reggae Festiwal w Wodzisławiu czy Intro Festival w Raciborzu. Dla gości odwiedzających nas przy okazji tych imprez powinniśmy mieć przygotowane pakiety turystyczne, tak żeby chcieli pozostać u nas na dłużej, ale też wracali do nas w przyszłości - powiedziała nam Ewa Gawęda.

Więcej o rozwoju marki turystycznej naszego regionu w kolejnym numerze "Nowin Raciborskich".

Ludzie:

Ewa Gawęda

Ewa Gawęda

Senator RP

Michał Fita

Michał Fita

Wiceprezydent Raciborza