Wtorek, 24 listopada 2020

imieniny: Emmy, Flory, Jana

RSS

Epidemia na Śląsku:

Trawa z rolki i urządzenia do zabawy - nowe zdjęcia z placu budowy w Ogródku Jordanowskim

19.09.2019 18:30 | 1 komentarz | żet

Trwa rewitalizacja Ogródka Jordanowskiego przy ul. Karola Miarki w Raciborzu.

Trawa z rolki i urządzenia do zabawy - nowe zdjęcia z placu budowy w Ogródku Jordanowskim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jeszcze podczas wakacji rozpoczęto montaż części urządzenia zabawowych. Aktualnie kładziona jest trawa z rolki. Na miejsce dowieziono już kolejne partie sadzonek, które upiększą odnowiony Ogródek Jordanowski. W galerii publikujemy najnowsze zdjęcia z placu budowy.

Przypomnijmy, nowy Ogródek Jordanowski ma być gotowy wiosną przyszłego roku. Znajdzie się w nim miejsce zarówno dla małych jak i większych dzieci, a także ich rodziców oraz seniorów. Dzieci będą mogły bawić się m.in. na tyrolce (zjazd na linie) oraz w parku linowym. Na placu zabaw znajdą się również urządzenia przeznaczone dla dzieci niepełnosprawnych. Seniorzy będą mogli zagrać w gry, odpocząć w strefie ciszy czy też skorzystać z biblioteczki. Ponadto projekt zakłada wykonanie zaplecza sanitarnego. Całość ma być objęta monitoringiem, co uchroni nowy Ogródek Jordanowski przed dewastacją.

Inwestycja to efekt zabiegów grupy mieszkańców Raciborza (Anna Jegierska, Ewa Klimaszewska oraz Joanna Mucha), byłego już radnego Wiesława Szczygielskiego oraz urzędników raciborskiego magistratu, którym udało się pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2,2 mln zł na modernizację Ogródka Jordanowskiego. Całość powstaje nakładem niespełna 3 mln zł. Przedsięwzięcie realizuje firma Bruki Trawiński.