Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Centrum logistyczne w Gorzyczkach? Wójt: mam pewność, że powstanie

23.09.2019 07:00 | 9 komentarzy | art

Od kilku lat gmina Gorzyce inwestuje w budowę dróg i w uzbrojenie terenu przy ul. Wilkowiec w Gorzyczkach. Na razie drogi te prowadzą donikąd. Na co uwagę zwrócili nasi czytelnicy. Gmina odpowiada, że dzięki drogom udało się sprzedać działki inwestycyjne, co wcześniej było praktycznie nierealne. W dodatku jest spora szansa na to, że powstanie tu centrum logistyczne.

Centrum logistyczne w Gorzyczkach? Wójt: mam pewność, że powstanie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ul. Wilkowiec to odnoga ul. Raciborskiej, będącej łącznikiem zjazdu z autostrady A1 z DK 78. Droga na Wilkowcu jest gładka jak stół. Tyle, że prowadzi do pól i w polu się kończy. - Zastanawiam się czy mieszkańcom gminy Gorzyce potrzebna jest droga donikąd w Gorzyczkach. Czy nie lepiej było zrobić nawierzchnię na drodze łączącej Gorzyczki z Uchylskiem o podobnej długości lub most na rzece Olzie miedzy Olzą a Kopytovem, jaki proponowali Czesi? - pyta nasz czytelnik Jarosław Polok.

Wójt Gorzyc Daniel Jakubczyk przypomina, że owe pola na Wilkowcu to obszar strefy przemysłowej. A drogi powstały tam w dużej mierze dzięki środkom unijnym, jakie gmina pozyskiwała na ten cel od 2016 r. A także ze środków, jakie uzyskała dzięki sprzedaży. - Na ten moment, na budowę dróg i uzbrojenie terenu w prąd a także budowę kanalizacji deszczowej wydaliśmy tam 2 mln 300 tys. zł – mówi Jakubczyk. I dodaje, że do tej pory gmina sprzedała w tym miejscu inwestorom 5 działek o łącznej powierzchni 5 hektarów i wartości 1 mln 100 tys. zł…

Cały artykuł tylko w Nowinach Wodzisławskich z 17 września 2019 r. oraz w e-wydaniu.