Poniedziałek, 26 października 2020

imieniny: Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza

RSS

Parkowanie opłacisz smartfonem

21.09.2019 07:00 | 4 komentarze | art

W Wodzisławiu Śl. od września 2016 r. działa aplikacja ePARK. A to oznacza, że kierowcy korzystający ze Strefy Płatnego Parkowania, nie muszą kupować już biletów w tradycyjnych parkomatach. Wystarczy w zamian pobrać darmową aplikację na smartfona i podpiąć kartę płatniczą (debetową lub kredytową).

Parkowanie opłacisz smartfonem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Żeby nie kupować biletu w parkomacie, a skorzystać w zamian z aplikacji ePARK, wystarczy kilka kliknięć. Najpierw trzeba aplikację pobrać ze sklepu Google Play lub App Store lub ze strony www.zaeparkuj.pl. Następnie trzeba się zarejestrować. Wystarczy podać adres e-mail i numer telefonu. Warto też nadać kod PIN, aby nikt nie korzystał z aplikacji bez naszej wiedzy. Oczywiście konieczne jest też podpięcie karty płatniczej, z której pobierane będą płatności po zakończeniu parkowania. Wystarczy wprowadzić sam numer karty, bez danych osobowych, co gwarantuje bezpieczeństwo transakcji. Przy pierwszym korzystaniu z aplikacji, należy wprowadzić numer rejestracyjny samochodu, którym parkujemy w Strefie Płatnego Parkowania. Później nie będzie to już konieczne, system go zapamięta. I można kupować bilet. Po zakończeniu parkowania, płatność automatycznie zostanie pobrana z karty.

Można kupić bilet czasowy

Co istotne w aplikacji można nabyć bilet czasowy, taki jak w tradycyjnym parkomacie albo skorzystać z funkcji start/stop. Dzięki niej zapłacimy dokładnie za taki czas, w jakim rzeczywiście korzystamy z parkingu. Wystarczy kliknąć „start” po zaparkowaniu, a po powrocie do samochodu nacisnąć „stop”. Wówczas nie płacimy za niewykorzystane minuty. No i nie musimy wracać do samochodu, jak w przypadku tradycyjnego biletu, kiedy kończy się nam czas parkowania.

– Aplikacja ePARK to połączenie zysku czasu i komfortu płatności za bilet parkingowy. System bardzo dobrze się sprawdza, a kierowcy nie muszą ani tracić czasu na poszukiwanie parkomatu, ani tracić pieniędzy na niewykorzystane minuty – mówi Paweł Orzechowski, dyrektor operacyjny firmy Electronic Parking Poland, która przygotowała aplikację. - Nie trzeba kupować parkingu na określony czas, tylko sami decydujemy, kiedy kończymy postój i płacimy za rzeczywisty czas parkowania – dodaje.