Poniedziałek, 25 stycznia 2021

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Jest rozjeżdżone pobocze, będzie równy chodnik

20.09.2019 19:00 | 5 komentarzy | juk

Ta wiadomość z pewnością ucieszy mieszkańców z pogranicza Pszowa i Radlina. Już niedługo przy tamtejszej drodze powiatowej łączącej obie te miejscowości powstanie chodnik.

Jest rozjeżdżone pobocze, będzie równy chodnik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O kiepskiej nawierzchni jezdni i jeszcze gorszym poboczu w ciągu ul. Kraszewskiego w Pszowie nie trzeba nikogo przekonywać. W ciągu najbliższych tygodni rozpocznie się jednak długo oczekiwana przez pieszych i rowerzystów budowa chodnika i ścieżki dla cyklistów.

Powiatowy Zarząd Dróg (PZD) w Wodzisławiu Śl., który jest zarządcą drogi, na wykonanie jej remontu zabezpieczył 650 tys. zł. Kosztami podzielił się po połowie z miastem Pszów. Pod koniec sierpnia PZD otworzył przetarg na budowę chodnika wraz z odwodnieniem w ciągu ul. Kraszewskiego. Termin składania ofert minął 11 września. Do przetargu zgłosiły się cztery przedsiębiorstwa. Najniższą cenę opiewającą na nieco ponad 552 tys. zł zaoferował jeden z rybnickich zakładów budowlanych. Choć procedury przetargowe jeszcze się nie zakończyły, to można przypuszczać, że inwestycję wykona właśnie to przedsiębiorstwo. Czas na wykonanie zadania będzie miało do końca listopada.

Planowana inwestycja zakłada przede wszystkim wykonanie ciągu pieszo-rowerowego oddzielonego od jezdni pasem zieleni na około półkilometrowym odcinku drogi. W ramach zadanie zostanie także wybudowana kanalizacja deszczowa oraz powstanie platforma przystankowa.

O budowę chodnika wielokrotnie interweniowała m.in. pszowska radna Czesława Stramka. - Cieszę się, że inwestycja w końcu dojdzie do skutku - nie kryje zadowolenia. - Nareszcie piesi oraz rowerzyści będą mogli bezpiecznie przemieszczać się wzdłuż drogi. Co do tej pory nie było łatwą sprawą - dodaje. Radna podkreśla, że pobocze w ostatnim czasie zostało dość mocno rozjeżdżone przez poruszające się jezdnią ciężarówki. - Stan pobocza jest fatalny. Dlatego z niecierpliwością czekamy na zakończenie zadania - dodaje.

(juk)