Piątek, 23 lipca 2021

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Muzycy i tancerze z Raciborza oczarowali Czechów. Zaklęty łabędź na jeziorze w Hlučínie

16.09.2019 15:22 | 0 komentarzy | (q)

W sobotni wieczór odbyła czeska premiera Zaklętego łabędzia. Publiczność zebrana nad jeziorem w Hlučínie mogła zobaczyć wyjątkowe przedstawienie taneczne na wodzie pt. Zakletá labuť - to samo, które dwa tygodnie zachwyciło Raciborzan.

Muzycy i tancerze z Raciborza oczarowali Czechów. Zaklęty łabędź na jeziorze w Hlučínie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zaklęty łabędź to przedstawienie taneczno-muzyczne inspirowane „Jeziorem łabędzim” P. Czajkowskiego. W projekt zaangażowani są tancerze z Zespołu Tanecznego SKAZA oraz ze Szkoły Artystycznej z Hlučína. Muzykę skomponował Tomasz Behra a choreografię stworzyły Manuela Krzykała oraz Klára Krejčířová. Spektakl jest muzyczno-taneczną wariacją na temat jednego z najpiękniejszych dzieł baletowych, w której zaprezentowane będą różne style tańca. Spektakularności wydarzeniu dodaje fakt, że tancerze tańczą na scenie zanurzonej w wodzie przy muzyce wykonywanej na żywo przez zespół lokalnych muzyków. Przedstawienie wzbogacone jest o piękną grę świateł odbędzie się po zmroku.

Projekt jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP „Przekraczamy granice”.