Niedziela, 29 listopada 2020

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Kultura

Epidemia na Śląsku:

Czy komisarz Mortka powróci? Spotkanie z Wojciechem Chmielarzem w Raciborzu

16.09.2019 15:16 | 0 komentarzy | d

Jego świąteczną tradycją jest lektura nowej powieści o Jacku Reacherze, pisze minimum 1000 słów dziennie i nie boi się trudnych tematów. Wojciech Chmielarz - autor serii kryminałów o komisarzu Mortce, cyklu gliwickiego i powieści „Żmijowisko” oraz „Rana” spotkał się ze swoimi czytelnikami w raciborskiej bibliotece w ramach projektu realizowanego przez księgarnię SOWA.

Czy komisarz Mortka powróci? Spotkanie z Wojciechem Chmielarzem w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Złoty pocisk, Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa, Nagroda Czytelników Wielkiego Kalibru za "Żmijowisko", błyskawicznie sprzedane prawa do ekranizacji, "Rana" na antenie radiowej Trójki... bez dwóch zdań - Wojciech Chmielarz jest na topie. A co było wcześniej? Autor cyklu z komisarzem Mortką opowiedział publiczności o początkach swojej kariery pisarskiej, ale także zdradził szczegóły dotyczące poprzednich miejsc pracy, m.in. w tzw. wywiadowni gospodarczej.

- Zawsze powtarzam, że dobra książka powinna być napisana albo o tym, co autor kocha, albo o tym, co go wku...a – skomentował w trakcie spotkania Chmielarz, zapytany o wyraźny skręt jego twórczości w stronę powieści obyczajowej, a także podejmowania trudnych tematów, jakimi są przemoc w rodzinie, szczególnie ta dotycząca dzieci i zło, które jest obecne między najbliższymi sobie ludźmi. Autor opowiedział także o kulisach pracy nad serialem "Żmijowisko", który już jesienią ukaże się na antenie Canal Plus, szczególnie o pracy nad scenariuszem w duecie z Daną Łukasińską. Na koniec Chmielarz zdradził publiczności swoje pisarskie plany na przyszłość, obiecując kontynuację z komisarzem Mortką w roli głównej, a także zakończenie cyklu gliwickiego. Na razie wszystkie powieści Wojciecha Chmielarza można wypożyczyć w Wypożyczalni Głównej MiPBP oraz filiach bibliotecznych.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Z Sową w świat bohaterów literackich" realizowanego przez raciborską księgarnię SOWA, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Partnerstwo dla Książki.

źródło: MiPBP Racibórz