Wtorek, 22 września 2020

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Strażacy z Raciborza wygrali zawody w ratownictwie technicznym

16.09.2019 12:18 | 0 komentarzy | ma.w

Po raz trzeci zawodowi strażacy zmierzyli się w rywalizacji o miano najlepszych ekip w ratownictwie technicznym. Impreza odbyła się w minioną sobotę 14 września w Jastrzębiu Zdroju. Raciborzanie wygrali w stawce 15 drużyn.

Strażacy z Raciborza wygrali zawody w ratownictwie technicznym
Najlepsi w jastrzębskich zawodach strażacy z PSP Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tegoroczne zawody przeprowadzono pod jastrzębską halą sportową. Dla raciborskich strażaków był to drugi start w tej imprezie. W 2018 roku zajęli trzecie miejsce wśród rywalizujących 10 zespołów.

14 września uczestnicy musieli poradzić sobie z symulacją zdarzenia drogowego, każdy zespół strażaków z inną, przygotowaną przez organizatorów - jastrzębską PSP.

Raciborskim strażakom z Powiatowej Komendy Straży Pożarnej przypadło ratować rannych pasażerów przechylonego samochodu. Musieli wpierw ustabilizować pojazd, zapewnić dostęp do poszkodowanych, wyciągnąć ich na zewnątrz wraku i udzielić pierwszej pomocy przed przekazaniem ratownikom medycznym. - Nasi strażacy wykonali to zadanie sprawnie i szybko, w ciągu 12 minut. Uzyskali za to 128 punktów i był to najlepszy wynik zawodów. Druga drużyna w klasyfikacji uzyskała 122 punkty - przekazał nam Roland Kotula z PSP Racibórz.

Jak podkreśla Kotula interwencje w takich zdarzeniach drogowych to dla straży z Raciborza chleb powszedni. Zwraca uwagę, że członkowie zespołu reprezentującego naszą straż, służą na różnych zmianach i na co dzień nie współdziałają razem. - Cieszymy się z tej wygranej. Wykazaliśmy się bardzo dobrym przygotowaniem do udziału w akcji ratowniczej na drodze. Ważne było zgranie i współpraca, bo w pojedynkę żaden strażak nie zrobi na takich zawodach wyniku - zaznaczył R. Kotula.

Straż z Raciborza reprezentowali na jastrzębskich zawodach: Michał Wranik (dowódca), Piotr Witeczek, Dawid Długosz, Maciej Botorek, Patryk Wyglenda i Marcin Wyżgoł.