Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Wieża widokowa w Pogrzebieniu już dostępna [ZDJĘCIA, WIDEO]

16.09.2019 07:00 | 7 komentarzy | mad, tom

Choć nie było jeszcze oficjalnego otwarcia, to można już z niej korzystać. W Pogrzebieniu przy ulicy Lubomskiej powstała wieża widokowa.

Wieża widokowa w Pogrzebieniu już dostępna [ZDJĘCIA, WIDEO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Budowlę wykonano z elementów metalowych na planie kwadratu w formie ostrosłupa. To pierwsza tak prezentująca się wieża widokowa w naszym regionie. Ma prawie 20 metrów wysokość i składa się z trzech podestów na poziomach: 3.21 m, 6,42 m oraz 9,21 m. Wybierając się tam, należy mieć na uwadze, że schody prowadzące na obiekt są strome, szczególnie na ostatnią kondygnację. Schodzić trzeba tyłem.

Z wieży można zobaczyć m.in. Tworków, Bieńkowice, Sudety, Pasmo Jeseników, zbiornik Racibórz, Sudół czy Studzienną. Wartość inwestycji oszacowano na 294 tys. zł, przy współfinansowaniu 120 tys. zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP Przekraczamy Granice w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska. Zadanie zrealizowano w ramach projektu pn. Szlakiem wież i platform widokowych Euroregionu Silesia - Etap III - budowa wieży widokowej w Gminie Kornowac.

W planach jest oświetlanie wieży nocą, wykonano już tam potrzebną do tego infrastrukturę. W gminie myślą również o zagospodarowaniu terenu wokół. Wieża ma monitoring, wkrótce kamera będzie przekazywać widok online, zapis zostanie udostępniony TUTAJ.