Wtorek, 3 sierpnia 2021

imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

RSS

Rudnik świętuje dożynki. Przez gminę przejechał potężny korowód [ZDJĘCIA]

15.09.2019 12:40 | 0 komentarzy | mad

Całość obchodów z uwagi na infrastrukturę odbywa się w Łubowicach, jednak to Brzeźnica jest organizatorem tegorocznych dożynek gminy Rudnik. Świętowanie przypadło na niedzielę 15 września.

Rudnik świętuje dożynki. Przez gminę przejechał potężny korowód [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Odświętnie ubrani mieszkańcy, lśniące i przyozdobione maszyny rolnicze oraz charakterystyczne dla imprez dożynkowych zabawne scenki. Kilka minut po godzinie 10.00 z Brzeźnicy w stronę Łubowic wyruszył barwny korowód dożynkowy. Najpierw w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny odbyła się msza święta, a później przy ruinach pałacu poety Josepha von Eichendorffa rozpoczęła się zabawa. Dożynkom przewodzą starości Bernadeta i Franciszek Piperkowie. A już za rok gminę Rudnik czeka powiatowe święto plonów.

Co jeszcze w programie? O godzinie 13.00 odbędzie się poczęstunek dla uczestników i zaproszonych gości. 15.00 - to rozpoczęcie oficjalnej części uroczystości dożynkowej. Wówczas będzie można zobaczyć występy artystyczne dzieci oraz rekonstrukcję akcji powstańczej. Nie zabraknie również konkursów, a przygrywać będzie DJ Daniels. O godzinie 17.00 na scenę wyjdą mażoretki ZARA z SKZR Źródło. 17.30 - koncert zespołu Karpowicz Family, 19.00 - występy artystyczne, gry i zabawy, 20.00 - koncert grupy Blue Party, 22.00 - pokaz sztucznych ogni i zabawa taneczna.

Szersza relacja wkrótce na łamach „Nowin Raciborskich”.