Czwartek, 22 października 2020

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Najpiękniejsze skwery, ogródki i balkony nagrodzone! [ZDJĘCIA]

13.09.2019 17:05 | 0 komentarzy | AgaKa

Piękne zielone przestrzenie - zarówno te, o które dba miasto, jak i przede wszystkim te, pielęgnowane przez mieszkańców Żor- to jedna z wizytówek miasta. Doceniając pracę włożoną w ich pielęgnację Prezydent Miasta, Waldemar Socha spotkał się z twórcami najładniejszych przydomowych ogrodów, balkonów, skwerów oraz ogródków działkowych, by wręczyć im nagrody w konkursie „Najpiękniejsza zielona przestrzeń Miasta Żory”.

Najpiękniejsze skwery, ogródki i balkony nagrodzone! [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Konkurs, które celem było pokazanie szerszemu gronu odbiorów  najpiękniejszych zielonych przestrzeni w mieście i tym samym zainspirowanie innych mieszkańców został zorganizowany wspólnie przez Urząd Miasta Żory oraz Polski Związek Działkowców – Okręg Śląski, Rodzinne Ogrody Działkowe z Żor. Został podzielony na cztery kategorie:

I – skwer zielony,

II -  balkon,

III - ogród przydomowy

IV - działka ROD.

Wszystkie zgłoszone przestrzenie zostały ocenione przez komisję konkursową, która w kategoriach I-III przy ocenie posiłkowała się zdjęciami, zaś w kategorii IV wizytowała dokonywała ocen na podstawie wizytacji na działkach.

Właścicielem najpiękniejszego balkonu została uznana Zofia Reichelt. Najpiękniejszy skwer zielony to natomiast dzieło Józefa Łady. W kategorii ogród przydomowy uznanie komisji zyskała przestrzeń stworzona przez Alę Zielińską, która zajęła pierwsze miejsce. Tuż za nią uplasowali się Anna i Bolesław Pasikowscy, a na podium stanęła również Ewa Mroczkowska. Najtrudniejsze zadanie komisja oceniająca miała w kategorii Rodzinne Ogródki Działkowe, w której wpłynęło najwięcej zgłoszeń a rywalizacja była bardzo wyrównana. Ostatecznie za najpiękniejszą uznana została działka Elżbiety i Zdzisława Gabrysiów. Drugie miejsce zajęli Janina i Henryk Watolowie, a trzecie Halina i Tadeusz Doboszowie.