środa, 21 października 2020

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Reporter i fotograf Filip Springer w Raciborzu

13.09.2019 13:22 | 0 komentarzy | d

Dziś Wojciech Chmielarz a w środę 18 września Filip Springer – autor „Wanny z kolumnadą” czy „Źle urodzonych”. Trwa Literacka jesień z Księgarnią SOWA i raciborską biblioteką.

Reporter i fotograf Filip Springer w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Filip Springer - reporter i fotograf współpracujący z największymi polskimi tytułami prasowymi. Autor wielu cykli reporterskich oraz książek m.in. Miedzianka, Wanna z kolumnadą, 13 pięter, Miasto Archipelag, Źle urodzone. Regularnie publikuje w tygodniku „Polityka”. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu Młoda Polska Narodowego Centrum Kultury. Jego reporterski debiut – książka „Miedzianka. Historia znikania” – znalazł się w finale Nagrody im. R. Kapuścińskiego za Reportaż Literacki 2011 i był nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2012. Jest także finalistą Nagrody Literackiej Nike 2012. W 2016 otrzymał Śląski Wawrzyn Literacki za książkę "13 pięter". Współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie, jest współtwórcą festiwalu literackiego MiedziankaFest.

Spotkanie odbędzie się w środę 18 września o godz. 18.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 w ramach projektu „Z Sową w świat bohaterów literackich” realizowanego przez raciborską Księgarnia SOWA, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Partnerstwo dla Książki.

źródło: MiPBP Racibórz