Poniedziałek, 30 listopada 2020

imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

RSS

Epidemia na Śląsku:

Przyjdź i zobacz perełki drobiu ozdobnego

13.09.2019 11:35 | 0 komentarzy | juk

Dziesiątki klatek, a w nich setki pięknych i oryginalnych okazów królików, gołębi i drobiu ozdobnego. Zrzeszenie Miłośników Drobnego Inwentarza w Radlinie zaprasza na coroczną wystawę zwierząt.

Przyjdź i zobacz perełki drobiu ozdobnego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od 13 do 15 września na terenach przy restauracji „Górnicza Strzecha” w Radlinie zgromadzi się około sto wystawców z kraju oraz z Czech prezentujących ponad tysiąc zwierząt. - Serdecznie zapraszamy do zwiedzenia wystawy. Jest ona jedną z największych wystaw tego typu pod gołym niebem w Polsce - mówi Waldemar Korbel ze Zrzeszenia Miłośników Drobnego Inwentarza w Radlinie.

Podczas wystawy zainteresowani będą mogli zobaczyć wiele ciekawych ras m.in. królików - począwszy od największych olbrzymów belgijskich do najmniejszych karzełków. Miłośnicy drobiu zobaczą także bażanty, kaczki, gęsi oraz gołębie. Nie lada gratką będą kury jedwabiste, które nie mają piór, tylko puch, a także czarne kury rasy Cemani. W czasie imprezy będzie możliwość zakupienia zwierząt oraz uzyskania porad od doświadczonych hodowców.

Bilet na wystawę dla osób dorosłych to koszt 7 zł. Dzieci mają wstęp wolny. - Serdecznie wszystkich zapraszamy w piątek od godz. 14.00 do 18.00, w sobotę od godz. 9.00 do 18.00 oraz w niedzielę od godziny 9.00 do 14.00 - mówi Waldemar Korbel. Dodaje, że 13 września do zwiedzenia wystawy są zaproszeni dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół.