Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Jadalne naczynia na dożynkach w Miedoni

12.09.2019 17:36 | 0 komentarzy | mad

Rolnicy dobrze wiedzą, że życie i praca w harmonii z naturą zawsze dają lepsze efekty. Chcemy praktycznie podejść do tej mądrości. Dlatego na tegorocznych dożynkach nie będzie plastikowych talerzyków, sztućców czy słomek – przekazują służby prasowe prezydenta Dariusza Polowego.

Jadalne naczynia na dożynkach w Miedoni
Talerz z otręb, kubek PLA
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Magistrat zapowiada, że uczestnicy zabawy będą korzystać z materiałów biodegradowalnych. Miseczki będą z otrębów, które można nawet zjeść wraz z daniem głównym, a talerze z pulpy trzciny cukrowej lub papieru. Sztućce oraz kubeczki, choć z wyglądu przypominające plastik wykonane będą z naturalnego surowca - polilaktydu (PLA) na bazie mączki kukurydzianej.

- Na stoiskach spożywczych nie znajdziecie napojów w plastikowych butelkach. Chcemy, aby święto plonów było też świętem czystej ziemi. Inicjatywa ta jest pomysłem organizatorów dożynek – czytamy w dalszej części informacji prasowej.

Przypomnijmy, miejskie dożynki odbędą 14 i 15 września w dzielnicy Miedonia. W niedzielę o godz. 10.00 zbierze się korowód, o godz. 11.00 rozpocznie się polowa msza święta. Następnie, o godz. 12.45 przekazany zostanie chleb dożynkowy i rozpocznie się poczęstunek dla wszystkich uczestników. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.

źródło: UM Racibórz, oprac. (d)

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza