Poniedziałek, 23 września 2019

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

Aneta Jurczyk: Jesteśmy dumni z tego, że mieszkamy w Raciborzu

13.09.2019 19:00 | 0 komentarzy | mad

3 pytania do Anety Jurczyk ze Stowarzyszenia „Pracownia Przyszłości”.

Aneta Jurczyk: Jesteśmy dumni z tego, że mieszkamy w Raciborzu
Również wsparliśmy akcję. Podarowaliśmy na licytację voucher na dzień otwarty w redakcji Nowin, będzie można go wylicytować podczas wydarzenia. Kupon w rękach trzyma Aneta Jurczyk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Po raz drugi Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne „Pracownia Przyszłości” organizuje Festiwal „Raciborzanin – to brzmi dumnie”. Proszę, opowiedz o tym wydarzeniu.

– Ponownie wystartowaliśmy w konkursie organizowanym przez hipermarket Tesco „Decydujesz, pomagamy” z projektem organizacji Festiwalu „Raciborzanin – to brzmi dumnie”. I tak jak w ubiegłym roku, tak i w tym zajęliśmy II miejsce, zdobywając w ten sposób 3 tys. zł – dzięki temu możemy zorganizować to wydarzenie. Jeśli chodzi o nazwę Festiwalu, to nie jest ona przypadkowa. Jesteśmy młodymi osobami, które pozostały w tym mieście i na co dzień pokazujemy, że mamy powody być dumni z tego, że mieszkamy właśnie w Raciborzu. Jednak wiele osiągnąć możemy tylko wtedy, kiedy wszyscy współpracujemy ze sobą. Razem więc z lokalnymi Stowarzyszeniami przygotowujemy szereg atrakcji na to wydarzenie. Dla najmłodszych przewidziano zabawy z animatorami oraz zdjęcia z Myszką Miki i Myszką Minnie, dmuchany zamek, przejażdżki kabrioletem, bryczką konną, na kucykach czy strzelnicę. Będzie również dobra muzyka. Wystąpią dwa genialne zespoły młodych ludzi z Raciborza: zespół The Emperors oraz Alge’aters. Wieczorem natomiast będzie można spróbować swoich sił, tańcząc zumbę z Joanną Dudkiewicz oraz bawiąc się z DJ-em z Factory of Music. Wydarzenie odbędzie się 15 września w godzinach 16.00 – 21.00 na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

– Festiwal ma również wymiar charytatywny

– Historie osób, którym pomagamy, są bardzo poruszające. Zwłaszcza gdy dotyczą one najmłodszych, którzy już od pierwszych chwil życia spędzają większość swojego czasu na szpitalnym oddziale zamiast w domu. Dlatego najważniejszym celem w dniu Festiwalu jest zebranie jak największej sumy pieniędzy na leczenie małej Zosi; tej samej dziewczynki, której raciborzanie pomagali podczas ostatniego Mini Rafako Półmaraton Racibórz.

Zosia urodziła się z ciężkim niedotleniem mózgu, które ze wszystkimi niekorzystnymi konsekwencjami doprowadziło między innymi do mózgowego porażenia dziecięcego, padaczki i małogłowia. Najważniejsza obecnie jest dla niej rehabilitacja, która wiąże się ogromnymi kosztami, przerastającymi możliwości finansowe jej rodziców.

– Jednak kwesta w ramach wydarzenia to nie wszystko. Na Facebooku Fundacji odbywa się również licytacja przeróżnych upominków.

– Tak, na naszej stronie na Facebooku (Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne „Pracownia Przyszłości”) trwa licytacja przeróżnych gadżetów, w tym m.in. koszulki Roberta Lewandowskiego z jego autografem. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję. Liczne licytacje przeprowadzane będą również podczas wydarzenia.

Rozmawiał Dawid Machecki