Poniedziałek, 18 stycznia 2021

imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

RSS

Kultura

Epidemia koronawirusa:

Zespół MIRAŻ łączy pokolenia już 25 lat

11.09.2019 12:58 | 0 komentarzy | (q)

Od 25 lat jest prawdziwą kuźnią talentów - MIRAŻ świętuje w tym roku wyjątkowy jubileusz. Z tej okazji, wokaliści zespołu i parafia św. Mikołaja w Raciborzu - zapraszają na niezapomniany Koncert Galowy, który odbędzie się 9 listopada, o godz. 18:00 w Sali Widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury. Będzie to wieczór pełen muzycznych wzruszeń, a także nie lada okazja do wspomnień oraz przybliżenia publiczności bogatej historii i dorobku artystycznego zespołu.

Zespół MIRAŻ łączy pokolenia już 25 lat
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jubileusz MIRAŻ-u to ogromne przedsięwzięcie, dlatego byli wychowankowie grupy połączyli siły i wyszli z inicjatywą organizacji koncertu: “Najfajniejsze jest to, że wiele osób zgodziło się działać zdalnie, żyjemy w XXI wieku i jak widać odległość nie jest tu przeszkodą. Po pracy wysyłamy sobie e-maile, ustalamy scenariusz i dopinamy sprawy organizacyjne” - mówi Maria Biskup, odpowiedzialna za logistykę koncertu.

Wokalistom towarzyszyć będzie Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, prowadzona przez asp. szt. Waldemara Skotarskiego oraz sekcja rytmiczna pod przewodnictwem Pawła Harańczyka z Krakowa. Kierownictwo artystyczne spoczywa w rękach Hanny Hołek, która jest wychowanką zespołu i ma wieloletnie doświadczenie w branży muzyczno - telewizyjnej.

Wokalistka zdradziła, że przygotowania do koncertu dostarczają jej mnóstwa wzruszeń: “Zakręciła mi się dziś łezka w oku, słuchając utworu “Ta Sama Chwila” zespołu Bajm i “Ta Nasza Młodość” Piwnicy Pod Baranami. Te utwory na pewno wybrzmią podczas jubileuszu, ale zostaną przełamane repertuarem gwiazd muzyki pop, jak Tina Turner, czy Prince. Jestem optymistką i wiem, że z dobrymi muzykami - sierż. szt. Marcinem Starcem i Pawłem Harańczykiem, z którymi pracuje nad koncertem - uda nam się uchwycić najlepsze lata i zaprezentować utwory śpiewane przez kolejne pokolenia zespołu MIRAŻ” - mówi Hołek.

MIRAŻ założyła i od 25 lat prowadzi animatorka kultury i nauczycielka śpiewu Elżbieta Biskup, która z dumą opowiada o sukcesach podopiecznych: “Moją największą satysfakcją jest możliwość kształtowania talentów młodego pokolenia. Nie było takiego roku, w którym nie znalazłabym wokalnej perełki. Jestem dumna, że swoimi scenicznymi występami, wokaliści MIRAŻ-u potwierdzają sensowność mojej pracy” - podkreśla.

W zespole swoją muzyczną drogę zaczynało wielu znanych i lubianych polskich artystów, wśród nich m.in. gwiazda polskiej estrady Anna Wyszkoni i Marzena Korzonek, laureatka Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Grupa koncertowała w wielu krajach, takich jak m.in: Bruksela, Strasburg, Węgry, Niemcy, Ukraina, czy Walia. Zespół wystąpił też dwukrotnie w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

“MIRAŻ jest i zawsze był szczególny. To nie tylko zespół - relacje, które się w nim tworzą potrafią przetrwać lata, a my - byli mirażowcy i państwo Biskup stajemy się prawdziwą muzyczną rodzina. Dlatego jubileusz to dla nas wyjątkowe wydarzenie” - mówi Adrianna Górka, była wokalistka zespołu, uczestniczka programu The Voice of Poland.

Członkowie grupy regularnie odnoszą sukcesy w Polsce i poza granicami kraju, biorą też udział w konkursach muzycznych i telewizyjnych ,,talent show.” Wśród dokonań zespołowych wymienić można też m.in. nagranie charytatywnej płyty w Radiu Opole - na rzecz hospicjum opolskiego, z udziałem Moniki Kuszyńskiej, Anny Wyszkoni i Pawła Kukiza.

Koncert Galowy z okazji jubileuszu 25-lecia MIRAŻ-u wspierają:

  • Patronat Główny: Dariusz Polowy - prezydent Miasta Racibórz
  • Patronat Honorowy: Katarzyna Dutkiewicz - poseł na Sejm RP
  • Patronat Starosty Powiatu Raciborskiego - Grzegorza Swobody
  • Patronat Medialny: Nowiny.pl

Wydarzenie na facebook

Ludzie:

Elżbieta Biskup

Elżbieta Biskup

Nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, Radna Powiatowa

Marzena Korzonek

Marzena Korzonek

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, prezes Sądu Rejonowego w Raciborzu