Czwartek, 3 grudnia 2020

imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

RSS

Epidemia koronawirusa:

Tulia wystąpi na Festiwalu Sari w Żorach!

10.09.2019 18:22 | 0 komentarzy | AgaKa

W tym roku na dziedzińcu Domu Kultury w Żorach ponownie królowała będzie muzyka świata, a wśród wykonawców nie zabraknie współorganizatorów czyli grupy Carrantuohill, która zaprosi do wspólnego muzykowania znamienitych gości.

Tulia wystąpi na Festiwalu Sari w Żorach!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
wrzesień
14 sobota

Festiwal Sari w Żorach

Start o godz. 11:00, trwa od 14 do 15 września cena biletu: 10 zł

Pierwszego dnia festiwalu, czyli w sobotę, 14 września Dom Kultury w Żorach wypełni muzyka irlandzka.

Dzień irlandzki już o godz. 11:00 rozpoczną warsztaty tańca irlandzkiego. Następnie o godz. 17:30 przez żorską publicznością wystąpi zespół Carrantuohill wraz Bobem Balesem z Irlandii. Po nich wystąpi grupa Poppy Seeds z Bretanii. Główną atrakcją wieczoru będzie zaś koncert Carrantuohill i Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Michała Gajdy, z towarzyszeniem formacji tanecznej Salake. Początek koncertu o godz. 20:00.

W niedzielę, 15 września na dziedzińcu Domu Kultury zabrzmi muzyka świata. Najpierw o godz. 17:00 wystąpi zespół Dikanda ze Szczecina. Grupa ma na swoim koncie wiele sukcesów, zwłaszcza na zagranicznym rynku muzycznym. Następnie zagra Megitza - góralka urodzona w Zakopanem, wokalistka, kontrabasistka, kompozytorka, autorka tekstów oraz producentka muzyczna, które kariera rozpoczęła się w Chicago w 2008 roku. Jest zwyciężczynią „Złotego Guzika” w Mam Talent i finalistką Must be the Music.

Wieczór zakończy koncert folkowej grupy Tulia. Artystki są laureatkami konkursu „Premier” podczas 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2018). To także zdobywczynie nagrody Akademii Fonograficznej „Fryderyk” za fonograficzny debiut roku 2019 oraz reprezentantki Polski w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji. Bilety wstępu na Festiwal Sari w cenie 10 zł za jeden dzień do nabycia w Miejskim Ośrodku Kultury.

Tradycyjna biesiada szantowa planowana jest na piątek, 20 września.