środa, 28 października 2020

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

Rusza nabór wniosków o kasę na wymianę kotłów. Po raz ostatni na węglowe?

12.09.2019 19:00 | 9 komentarzy | art

17 września rusza nabór wniosków do gminnego Programu Ograniczenia Niskiej Emisji (PONE) na rok 2020. O przyznaniu dotacji na wymianę starego źródła ciepła na nowe decydować będzie kolejność zgłoszeń kompletnych wniosków.

Rusza nabór wniosków o kasę na wymianę kotłów. Po raz ostatni na węglowe?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W przyszłym roku gmina Gorzyce zamierza przeznaczyć na PONE 921,5 tys. zł. Jak poinformowano nas w Urzędzie Gminy w Gorzycach, te środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie 80 kotłów automatycznych klasy 5. węglowych i na biomasę , 29 kotłów gazowych i elektrycznych oraz 10 pomp ciepła. Przy czym maksymalne dofinansowanie do wymiany starego źródła ciepła na nowy piec węglowy lub na biomasę wyniesie do 7 tys. zł, na piec gazowy lub elektryczny do 8 tys. zł, zaś na instalację pompy ciepła do 10 tys. zł. Realizacja zadania będzie możliwa po podpisaniu umowy z gminą Gorzyce i powinna nastąpić w terminie do 31 października 2020 r.

Wnioski można składać od 17 września tego roku. Realizowane będą na podstawie kolejności ich składania (dotyczy to daty złożenia kompletnego wniosku). Przy czym, jak informują urzędnicy, pierwszeństwo w uzyskaniu dotacji będą mieć te osoby, które złożyły wnioski o dofinansowanie na 2019 r., ale się na dofinansowanie nie załapały i oczywiście deklarować będą chęć uczestnictwa w programie w roku 2020.

Regulamin, w którym zawarte są szczegółowe informacje oraz druki wniosków można pobrać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Gminy Gorzyce, ul. Kościelna 15 lub ze strony internetowej www.gorzyce.pl. Szczegóły pod numerem telefonu 32 4513056 wew. 49.

Wójt gminy Daniel Jakubczyk nie wyklucza, że rok 2020 będzie ostatnim, w którym gmina będzie udzielać dofinansowania do zakupu kotłów węglowych. – Być może czeka nas w tym temacie dyskusja – mówi Jakubczyk. Podobne rozwiązanie wprowadziła już m.in. gmina Godów.

(art)