środa, 28 października 2020

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

Kwitnie radlińska współpraca z ukraińskimi partnerami

12.09.2019 07:00 | 1 komentarz | juk

Na ukraińskim festiwalu pojawili się przedstawiciele z Radlina. Z kolei do „Miasta z sercem” przyjechała ukraińska młodzież. Wszystko w duchu współpracy międzynarodowej.

Kwitnie radlińska współpraca z ukraińskimi partnerami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W zeszłym roku włodarze z Radlina i ukraińskiego Rohatyna postanowili, że staną się swoimi miastami partnerskimi. Współpraca opierająca się na tematach związanych z kulturą, lokalnymi tradycjami oraz działalnością placówek kulturalnych i edukacyjnych daje już pierwsze efekty.

Międzynarodowy program artystyczny

Na przestrzeni kilkunastu ostatnich dni Radlin po raz drugi gościł młodzież z Ukrainy. Przypomnijmy, że w ramach międzynarodowej współpracy odwiedziła ona miasto po raz pierwszy w zeszłym roku. - Na warsztatach kulturalnych, organizowanych przez Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży „Tęcza” oraz Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie, młodzież ukraińska i polska wypracowała wspólny program artystyczny, oparty na folklorze zachodniej Ukrainy oraz Górnego Śląska - mówi Marek Gajda z radlińskiego urzędu miasta. 22 sierpnia w ramach wakacyjnych koncertów przy tężni, polsko-ukraiński zespół zaprezentował swój unikalny program artystyczny. - To była prawdziwa uczta dla oczu, uszu i serca - mówiła po zakończeniu koncertu zachwycona publika. - Wysłuchaliśmy pięknych pieśni po polsku, ukraińsku i w gwarze śląskiej. Do tego zobaczyliśmy niesamowite aranże taneczne. Występ młodzieży scaliły ich kolorowe ludowe stroje - dodawali.