Poniedziałek, 26 października 2020

imieniny: Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza

RSS

Nie tylko szefowa porodówki złożyła wypowiedzenie

10.09.2019 18:30 | 16 komentarzy | mak, art

Kierująca oddziałem ginekologiczno-położniczym wodzisławskiego szpitala Barbara Grześ-Ciszek złożyła wypowiedzenie. Okazuje się jednak, że nie tylko ona.

Nie tylko szefowa porodówki złożyła wypowiedzenie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W marcu 2018 r. Barbara Grześ-Ciszek objęła funkcję szefowej wodzisławskiego oddziału ginekologiczno-położniczego i zastąpiła na tym stanowisku Wojciech Kluszczyka. Wiele wskazuje na to, że wkrótce nastąpi kolejna zmiana, bo Barbara Grześ-Ciszek złożyła wypowiedzenie z dniem 30 czerwca. Jego termin upłynie 30 września. Powodów nie podano.

Na razie nie wiadomo, kto pokieruje oddziałem, który w ostatnim czasie cieszył się coraz większym zaufaniem pacjentek. Na oddziale z miesiąca na miesiąc rodziło się coraz więcej dzieci, na co z pewnością wpływ miało to, że Barbara Grześ-Ciszek cieszy się bardzo dobrą opinią pacjentek. Tylko w lipcu tego roku na oddziale urodziło się 130 dzieci, co było rekordem, jeśli chodzi o wodzisławską porodówkę. Tymczasem nie wiadomo co będzie dalej. Obecnie, jak podaje szpital, na oddziale pracuje 22 lekarzy, w tym 17 na umowach cywilno-prawnych. Ale jak ustaliliśmy, aż 8 lekarzy, a więc ponad 1/3 załogi, złożyło wypowiedzenia!

Przypomnijmy, że od 2 września, szpital w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach ma nowego dyrektora. Został nim Krzysztof Kowalik, który zastąpił poprzednią dyrektor Dorotę Kowalską, która również złożyła wypowiedzenie. Dyrektor Kowalik poinformował nas, że dyrekcja szpitala prowadzi obecnie rozmowy z personelem Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. - Ich celem jest zachowanie obecnego składu zespołu lekarskiego – informuje dyrektor Krzysztof Kowalik. Nie wiadomo jednak na razie jakie są efekty tych rozmów.

(mak), (art)