Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Powstały trzy nowe siłownie plenerowe

11.09.2019 07:00 | 0 komentarzy | art

W sierpniu na terenie gminy Gorzyce oddano do użytku trzy nowe siłownie plenerowe: w Bełsznicy przy boisku sportowym na ul. Wałowej, w Gorzycach za budynkiem Gminnego Centrum Kultury przy ul. Kopernika oraz za budynkiem Ośrodka Kultury w Czyżowicach przy ul. Strażackiej.

Powstały trzy nowe siłownie plenerowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W skład siłowni wchodzą następujące urządzenia: biegacz, wioślarz, orbitrek, motyl, twister, stepper, trenażer bicepsa, wyciąg górny, pajacyk, biegacz, prostownik pleców, jeździec, drabinka wraz z podciągiem. Każdy ma możliwość skorzystania z urządzeń plenerowych. Jak przekonują urzędnicy z Gorzyc, siłownia to świetna inwestycja w rekreację i zdrowie, a także integrację mieszkańców poprzez wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. - Wszystkie siłownie cieszą się dużym powodzeniem wśród mieszkańców i są kolejnym krokiem mającym na celu rozbudowę bazy sportowo-rekreacyjnej w gminie Gorzyce – podkreśla Grażyna Blutko z Gminnego Centrum Kultury w Gorzycach.

Oddanie do użytku siłowni uatrakcyjniono zorganizowaniem festynu w Bełsznicy, Gorzycach oraz w Czyżowicacach. Sołtysi, wójt Gorzyc oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Gorzycach uroczyście przywitali wszystkich gości. Dzieci dokonały symbolicznego przecięcia wstęgi. O tym, jak prawidłowo z nich korzystać i jakie korzyści wynikają z regularnych ćwiczeń, opowiedziała oraz zaprezentowała na każdym urządzeniu Grażyna Blutko – instruktorka fitnessu.

Nowe siłownie powstały w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa sołecka 2019”, w ramach którego gmina pozyskała środki.

(art)