środa, 16 czerwca 2021

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

W ten weekend miejskie święto plonów w Raciborzu [PROGRAM]

10.09.2019 12:17 | 0 komentarzy | d

W tym roku miejskie dożynki odbędą się 15 września w Miedoni. Zabawy jednak zaczną się już wcześniej. W sobotę 14 września, o godzinie 19.00 rozpocznie się dyskoteka z DJ-TOM BVRN.

W ten weekend miejskie święto plonów w Raciborzu [PROGRAM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W niedzielę korowód dożynkowy zbierze się o 10.00 przy ul. Kwiatowej, by uroczyście przejść na plac Diecezjalnego Domu Formacyjnego. Tam o 11.00 rozpocznie się msza święta. Po jej zakończeniu uczestnicy przejdą na teren przy skrzyżowaniu ulicy Podmiejskiej z ulicą Stefanii Sempołowskiej, gdzie odbędzie się główna część atrakcji dla mieszkańców.

Na scenie zaprezentują się: dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej przy ul. Kozielskiej, Zespół Piesni i Tańca Strzecha im. Joli Rymszy, Zespół Taneczny Skaza, wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, SKZR Źródło - Raciborzanie i Mażoretki i zespół Appassionato. Gwiazdą wieczoru będzie kabaret OT.TO (na zdj.), a zwieńczeniem atrakcji muzyczno-scenicznych będzie zabawa taneczna z zespołem Michel.

- Podczas dożynek uroczyście wręczymy nagrody laureatom konkursu "Zielono mi" mającego na celu wyłonienie najpiękniej zaaranżowanego balkonu, loggii, tarasu i okna – informuje magistrat, zachęcając mieszkańców do udziału w miejskich dożynkach i skorzystania z przygotowanych atrakcji.

źródło: UM Racibórz, oprac. (d)