Niedziela, 24 stycznia 2021

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Kamera oszukiwała mieszkańców

10.09.2019 19:00 | 0 komentarzy | juk

Marklowicka kamerka internetowa nie działa, jak trzeba? Tamtejszy urząd tłumaczy, że wystąpiły drobne problemy techniczne, które właśnie są rozwiązywane.

Kamera oszukiwała mieszkańców
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na przełomie czerwca i lipca na słupie przy portierni na terenie Słonecznej Wyspy w Marklowicach została zamontowana kamera. Dzięki niej internauci mieli mieć możliwość na bieżąco sprawdzać co dzieje się na terenie parku. Nasi czytelnicy wskazują jednak, że urządzenie nie działa poprawnie.

Z kilkugodzinnym opóźnieniem

Do naszej redakcji zgłosił się pan Dawid. Przekazał nam, że 31 sierpnia wraz z dziećmi chciał odwiedzić Słoneczną Wyspę. - Nie chcieliśmy spotkać na terenie parku tłumów, dlatego postanowiłem, że sprawdzę za pomocą kamerki, ile osób tam aktualnie przybywa - mówi nasz czytelnik. Pan Dawid odwiedził stronę internetową urzędu gminy, gdzie znalazł okienko, w którym pokazał się obraz z urządzenia. Nie spodobało mu się jednak to, co zobaczył. - Ta kamera to jakiś szmelc. Przekazuje obraz nie z kilkusekundowym czy kilkuminutowym opóźnieniem, a kilkugodzinnym - mówi nam oburzony. Dodaje, że myląca jest również informacja zawarta na winiecie u dołu obrazu. - Niby jest tam napisane, że obraz jest rejestrowany na żywo. Ciekawe, że godzina umieszczona u góry okienka mówi coś zupełnie innego - dodaje zbulwersowany.

Problemy techniczne

O wyjaśnienie sytuacji poprosiliśmy marklowicki urząd gminy. Tamtejszy sekretarz Benedykt Kołodziejczyk potwierdza nam, ze w ostatnim czasie wystąpiły drobne problemy w działaniu kamery. - Są one właśnie rozwiązywane - zapewnia. Z kolei Marcin Burszczyk gminny informatyk informuje nas, że transmisja obrazu z kamery jest w ciągłej fazie testów. Dlatego mają prawo pojawić się różne problemy techniczne w działaniu urządzenia. - W ciągu kilku najbliższych dni wszystko wróci do normy i kamera będzie działać poprawnie - zapowiada Marcin Burszczyk.

(juk)

Ludzie:

Benedykt Kołodziejczyk

Benedykt Kołodziejczyk

Radny Miasta Rybnik.