Piątek, 27 listopada 2020

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Epidemia na Śląsku:

Młodzi raciborzanie, pietrowiczanie i rybniczanie w Sejmie

09.09.2019 21:11 | 2 komentarze | d

W miniony piątek 6 września grupa dzieci i młodzieży z powiatu raciborskiego oraz Rybnika miała okazję zwiedzić Sejm na zaproszenie posłanki Katarzyny Dutkiewicz (PiS).

Młodzi raciborzanie, pietrowiczanie i rybniczanie w Sejmie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do Warszawy wybrali się uczniowie z SP nr 2 i 13 z Raciborza, SP w Pietrowicach Wielkich, wychowankowie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Dzieci, Młodzieży i Rodziny „Pomocna dłoń”, Ośrodka Rodzinnej Pieczy Zastępczej z Rybnika oraz harcerze Raciborskiego Środowiska Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

- Miniony piątek stał się okazją dla grupy młodych osób, by zapoznać się z praktyczną stroną pracy polskiego parlamentu oraz przybliżyć sobie idee towarzyszące sprawowaniu mandatu poselskiego. Młodzież spędziła również czas na Krakowskim Przedmieściu i Starym Mieście, zwiedziła ważniejsze punkty na historycznej mapie tej części miasta – mówi posłanka Dutkiewicz. Zauważając, że wycieczki dzieci i młodzieży do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej to cenny ładunek wiedzy merytorycznej oraz kształtowanie postaw obywatelskich w młodych ludziach.

(oprac. d)

Ludzie:

Katarzyna Dutkiewicz

Katarzyna Dutkiewicz

samorządowiec i polityk