środa, 2 grudnia 2020

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Pływacy nie trenują bo woda w H2Ostróg jest za zimna i nieprzebadana

09.09.2019 17:00 | 7 komentarzy | ma.w

W poniedziałek rano zaczęły się pierwsze treningi pływackie uczniów SP15. Urzędnicy przenieśli ich z pływalni PWSZ Racibórz na miejski aquapark. Zajęcia nie odbyły się jednak na basenie sportowym, bo woda w nim nie osiągnęła jeszcze właściwej temperatury po przerwie technologicznej na H2Ostróg. Na popołudniowe treningi pływacy w ogóle nie przyjechali. 

Pływacy nie trenują bo woda w H2Ostróg jest za zimna i nieprzebadana
Pływacy z SP15 i ich rodzice protestowali w sierpniu na sesji Rady Miasta Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do redakcji dotarły informacje o problemach z rozpoczęciem treningów pływackich w H2Ostróg. Z uwagi na temperaturę wody, która rano miała 23 ℃, opiekun grupy pływaków podjęła decyzję, że zajęcia nie mogą się odbyć w tych warunkach. Uczniowie skorzystali z basenu rekreacyjnego.

Dyrektor OSiR Paweł Król mówi, że jeszcze w piątek był zapewniany, że woda nagrzeje się do odpowiednich dla pływania temperatur. - Robimy wszystko według sprawdzonych zasad i procedur. Informujemy klientów basenu jaka jest temperatura wody. Sądzę, że najdalej w środę osiągniemy właściwe stany temperatur - powiedział szef ośrodka.

Jak się dowiedzieliśmy, po przerwie technologicznej woda w basenie nie została jeszcze przebadana przez Sanepid, co wzbudziło dodatkowe wątpliwości rodziców pływaków. - Sanepid wykona je w tym tygodniu. W latach ubiegłych basen był otwierany na tych samych zasadach, wszystko odbywa się w zgodzie z harmonogramem wcześniej przekazanym stacji. W basenie jest woda pitna z miejskich wodociągów - informuje Król.

Dyrektor Król przyznał nam, że na zajęcia popołudniowe nie przyjechała grupa uczniów z SP15.

Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że rodzice pływaków gremialnie piszą usprawiedliwienia dla swoich dzieci, zwalniając je czasowo z zajęć pływackich, z uwagi na brak przeprowadzenia dotąd badań mikrobiologicznych wody w H2Ostróg.

Prezydent Dariusz Polowy w oficjalnym oświadczeniu skierowanym do rodziców pływaków mówił: Zobaczą Państwo, że wszystko będzie dobrze zorganizowane i zmiana ta nie wpłynie na komfort trenowania. Zapytany dziś o komentarz do sytuacji w H2Ostróg powiedział, że nie dotarły do niego jeszcze żadne informacje o kłopotach z treningami. Skierował nas z pytaniami do dyrektora ośrodka.