Piątek, 4 grudnia 2020

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Epidemia koronawirusa:

Rodzice pływaków z SP 15 piszą list

06.09.2019 18:14 | 5 komentarzy | kama

Do naszej redakcji wpłynął list rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu.

Rodzice pływaków z SP 15 piszą list
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szanowni raciborzanie,

podobnie jak Wy uczciwie opłacamy podatki, wierząc, że są one przeznaczane na zaspokajanie potrzeb mieszkańców. Związaliśmy nasze życie z Raciborzem, tutaj wychowujemy nasze dzieci. Do tej pory byliśmy dumni z podkreślania naszego związku z tym miastem, podobnie jak nasze dzieci przepełniała radość z reprezentowania barw raciborskiej szkoły i klubu pływackiego.

Wydarzenia, jakie miały miejsce w ciągu minionych dni nadszarpnęły nasze zaufanie do wybranych także przez nas przedstawicieli mieszkańców w samorządzie miejskim. 

Sądziliśmy, że poprzez dialog, rzeczowe argumenty i szerokie zaangażowanie społeczne, dojdziemy do porozumienia w sprawie, która naszym zdaniem jest kluczowa dla najbliższej przyszłości naszych dzieci, raciborzan, przyszłości tego miasta.

Niestety, tak się nie stało.

30 sierpnia pan prezydent Dariusz Polowy przekazał nam, w oświadczeniu, poprzez lokalne media, że szanuje młodych pływaków. Czy szacunek wyraża się poprzez odbieranie komuś jego marzeń i możliwości rozwoju? Tak odbieramy tę sytuację my i nasze dzieci.

Tego samego dnia usłyszeliśmy, że prezydentowi chodzi o uspokojenie emocji. Wywołały je wyłącznie decyzje urzędu. My bronimy tego, co dla nas najcenniejsze - dobra naszych dzieci.

Otrzymaliśmy ponadto zapewnienie, że nasze dzieci przeniosą się do "nowocześniejszego obiektu, tylko 3 km od basenu PWSZ, gdzie będzie je dowoził w kwadrans komfortowy autobus". Jak mamy uwierzyć w te zapewnienia, skoro mowa jest o basenie, zamykanym z powodu występowania w nim groźnych dla zdrowia bakterii, a drogę dojazdową do tego obiektu wkrótce czeka zakrojona na szeroką skalę przebudowa i na Ostrogu pojawią się gigantyczne korki?

Pan prezydent w swoim oświadczeniu przekonuje, że jego decyzja wynika z szacunku dla publicznych pieniędzy. Na sesji, na którą przyszliśmy, a prezydenta na niej nie było, usłyszeliśmy, że na remonty gabinetów prezydenckich wydano 90 tys. zł. Bywaliśmy wcześniej w tych gabinetach i wiemy, że nie wymagały one tak pilnego remontu. Tymczasem nasze dzieci, którym obniża się jakość treningu, nie mogą odłożyć na później swego rozwoju w uprawianiu wyczynowego pływania.